Socialiniai darbuotojai pagerbė saviškius ir padėkojo partneriams

„Dirbdama socialinį darbą, padėdama kitiems, atradau save, tai mano pašaukimas“, - įsitikinusi Šilutės seniūnijos socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Dirbdama su neįgaliaisiais, senyvais žmonėms Oksana savo laiko neskaičiuoja ir džiaugiasi darydama kad ir mažus gerus darbus, tačiau be galo svarbius ir reikalingus kitiems. Pavyzdžiui, karantino metu ji pristatydavo produktus į namus žmonėms, kurie patys negalėjo nueiti į prekybos centrus.

Oksanos pozityvumą, nuoširdumą, norą ištiesti pagalbos ranką kitiems pastebėjo ir Savivaldybės socialinės paramos skyrius, kitų įstaigų vadovai – ji šiemet laimėjo nominaciją „Metų socialinis darbuotojas“.

Socialinių darbuotojų dienai skirto renginio metu apdovanotos dar 11 socialinių darbuotojų, pasišventusių savo darbui. Taip pat paskelbtas „Metų socialinis partneris“, kuriuo tapo Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, mokiusi bedarbius naudotis informacinėmis technologijomis ir skatinusi įsitraukti į darbo rinką.

Sunkų darbą dirba moterys

Socialinės paramos skyrius atstovus iš seniūnijų, socialinių įstaigų vadovus, partnerius, Savivaldybės vadovus į gražų renginį pakvietė rugsėjo 28 dieną.

Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis priminė, kad Lietuvos socialinių darbuotojų diena siejama su šv. Pauliečio vardu, kuris buvo kunigas pamokslininkas ir ragino daryti gerus darbus sielai ir kūnui.

Socialinius darbuotojus su profesijos švente sveikinęs meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad tai žmonės, kurie kiekvieną dieną išgirsta daugybę pagalbos prašymų, skundų, nepasitenkinimo. Bet jie vis tiek turi išlikti geros nuotaikos, pozityvūs, būti stiprūs vidumi. O tai yra nemenkas išbandymas. Šie, pasaulinės pandemijos metai, socialiniams darbuotojams yra dar sunkesni. Jie yra dažniau tikrinami, nes kasdienis kontaktas su klientais gali „padovanoti“ ir nelauktą virusą.

Meras pasidžiaugė, kad Šilutės savivaldybėje socialinis darbas vertinamas gerai – sistema sutvarkyta, darbuotojai atsakingai žiūri į darbą ir tenkina daugumos klientų poreikius. Jis visiems tarė didelį AČIŪ.

Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis taikliai pastebėjo, kad dauguma šios profesijos atstovių yra moterys, kurios yra stiprios ir sugeba tą sunkų darbą atlikti bet kokioje situacijoje. „Mes, vyrai, dar nesame pasiruošę dirbti tokio darbo“, – pripažino V. Pozingis.

Socialines darbuotojas taip pat sveikino politikai, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Įteikė padėkas

Savivaldybės vadovai įteikė 11 padėkų socialinėms darbuotojoms, kurios karantino metu neapleido savo darbo ir sprendė problemas, ypač svarbias žmonėms. Mero padėkos įteiktos Saugų vaikų globos namų socialinei darbuotojai Romai Čeledinienei bei socialinio darbuotojo padėjėjoms Danutei Zbarauskienei ir Rasai Kikelienei, Šilutės socialinių paslaugų centro socialinio darbuotojo padėjėjoms Virginijai Vasiliūnienei ir Daivai Ambrozevičienei, Šilutės senelių globos namų socialinei darbuotojai Inesai Bružaitei ir vyriausiajai slaugytojai Laurai Vintalei, Švėkšnos seniūnijos socialinio darbo organizatorei Neringai Andrijauskienei, Vainuto seniūnijos socialinio darbo organizatorei Jurgitai Šadzevičienei, Socialinės paramos skyriaus vyresniajai specialistei Ingridai Zakaraitei ir Socialinių paslaugų poskyrio vedėjai Audrai Barauskienei.

Simboliška, kad 2020 metus Seimas paskelbė vaikų emocinės gerovės metais ir šiemet Savivaldybėje įkurta nauja įstaiga – Vaiko gerovės ir globos centras. Jo vadove tapo Audronė Čekanskienė, ilgą laiką dirbusi Usėnų seniūnijos socialinio darbo organizatore.

„Pasirinkai jautriausią socialinio darbo sritį – darbą su globojamais vaikais. Tikime, kad turėdama gerą širdį, prisidėsi prie šių vaikų gerovės ir pateisinsi jų lūkesčius. Linkime būti gera vadove, nes tik nuo geros vadovės priklauso darbuotojų motyvacija“, – A. Čekanskienę sveikino esamos ir buvusios kolegės.

Vadovaujasi ir žmogiškumu

Nuo 2010 m. Socialinės paramos skyrius kartu su įstaigų vadovais renka labiausiai pasižymėjusį socialinį darbuotoją, kuris ne tik gerai atlieka savo pareigas, bet ir įgyvendina projektus, iškelia naujas idėjas, padeda žmonėms.

Šiemet savo entuziazmu, gebėjimu dirbti neskaičiuojant laiko, asmeniniais ryšiais ieškant paramos pasižymėjo O. Kalitina. Ji ir laimėjo metų socialinės darbuotojos nominaciją. Iki paskutinės akimirkos Oksana nežinojo, jog tai ji laimės šią nominaciją, tad atsiėmusi apdovanojimą nepajėgė nuslėpti susijaudinimo.

Socialinį darbą ji dirba daugiau kaip 8 metus. Pradėjo socialinės darbuotojos padėjėja Socialinių paslaugų centre, vėliau tapo socialine darbuotoja, galiausiai – socialinio darbo organizatore Šilutės seniūnijoje. Oksanai yra tekę dirbti ir su neįgaliaisiais, ir su riziką patiriančiomis šeimomis, ir su senjorais.

„Man labai patinka, atradau save padėdama žmonėms. Atrodo padarai mažą darbą, bet būni tokioje euforijoje, jeigu pavyksta žmogui padėti. Tuo džiaugsmu dalinuosi ir su bendradarbiais, ir su namiškiais“, – pasakojo moteris. Darbe jai sunkiausia – „popierizmas“, žiūrėti, kad neprasilenktų teisės aktai, nustatytos tvarkos. Bet ji prisipažino, kad kartais kai kuriuos dalykus tenka padaryti atsižvelgiant ne tik į įstatymus, bet ir žmogų.

Bibliotekininkai mokė bedarbius

Nuo 2005 m. Socialinės paramos skyrius renka labiausiai padėjusį socialinį partnerį. Šiemet šis apdovanojimas įteiktas įstaigai, kuri daug metų organizuoja renginius, bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijoms, padeda socialinėms įstaigoms, o paskutiniu metu įvykdė bendrą projektą su Savivaldybe. Tai – Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka.

Direktorė Laima Dumšienė džiaugėsi šiuo įvertinimu, o kartu neslėpė, kad šio apdovanojimo nesitikėjo. Su Savivaldybe biblioteka vykdė projektą „Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelis“, skatinantį bedarbius įsitraukti į darbo rinką. Informacinio skyriaus vedėja Sandra Jablonskienė, kuravusi šį projektą pasakojo, kad ilgalaikiai bedarbiai tiek viešojoje bibliotekoje, tiek filialuose buvo mokomi naudotis kompiuteriais, internetu.

„Mokėme juos susikurti elektroninį paštą, juo naudotis ir panašiai, kad bedarbiai galėtų rasti darbą, žinotų, kaip save pateikti darbdaviui“, – pasakojo S. Jablonskienė.

Bibliotekininkai neslepia, kad su bedarbiais buvo sudėtinga bendrauti, sunku juos buvo ir pakviesti mokytis. Iš viso mokymus baigė 60 žmonių.