Socialiniai darbuotojai sąskrydyje ir pramogavo, ir žinių sėmėsi

socialiniu jungtines_pajegosAtsakingą socialinį darbą dirbantys žmonės iš visų rajono seniūnijų ir socialinės srities įstaigų penktadienį rinkosi Šilutės pakraštyje, vadinamajame Beždžionių paplūdimyje, kur patys sau surengė nuotaikingą sąskrydį. O jame sugebėjo suderinti poilsį su nauda: ne tik pramogavo, įvairiuose konkursuose rungėsi, kulinarinius sugebėjimus vieni kitiems demonstravo, bet ir paskaitą aktualiais šiandienos socialinio gyvenimo klausimais išklausė, naujus bičiuliškus ryšius užmezgė.

Savivaldybės vadovai vertina socialinius darbuotojus

Toks viso rajono socialinių darbuotojų susibūrimas organizuojamas jau  trečią kartą, ir kasmet prisijungia vis daugiau dalyvių. Šiemet susibūrė šešios jų komandos, nedalyvavo tik Šilutės socialinių paslaugų centro kolektyvas, matyt, socialiniu rizikos_darbuotojossnesuspėjęs suburti komandos. Užtat visai atskirą komandą subūrė Šilutės seniūnijos socialinės darbuotojos, kurių dabar jau – kaip tikroje futbolo komandoje – yra 11.

Sąskrydžio rengėjo vaidmuo kasmet atitenka vis kitai komandai. Šiemet organizaciniai rūpesčiai sugulė ant Šilutės senelių globos namų darbuotojų pečių. Bet ne mažiau pasirengimo rūpesčių teko kiekvienai komandai ir kiekvienai jos narei.

Beje, moteriškąją giminę čia vartojame todėl, kad visose komandose matėme vos tris socialinei sričiai priklausančius vyrus – savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėją Alvidą Šimelionį, Saugų vaikų globos namų direktorių Eugenijų Judeikį ir „Pamario senjorų namų“ šeimininką Adomą Anskaitį, bei dar porą šioje srityje besidarbuojančių techninių darbuotojų.
Tiesa, vėliau atvyko net keturi savivaldybės vadovai – meras Vytautas Laurinaitis su pavaduotoju Algiu Bekeriu ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis su pavaduotoju Virgilijumi Pozingiu. A.Šimelionis pasidžiaugė, kad tokia rajono valdžios gausa sąskrydyje liudija, jog savivaldos galvos ypač vertina socialinius darbuotojus ir jų triūsą. 

Savivaldybės vadovai pagyrė, kad yra iniciatyvių žmonių, kurie imasi organizuoti tokius smagius savo srities žmonių susibūrimus. Tokie susibūrimai – tai ne tik poilsis, bet ir galimybė artimiau susibičiuliauti, pagerinti darbinius santykius, pasidalinti sukaupta patirtimi ar planais.

Rajono valdžia atvyko ne tuščiomis – visoms šešioms komandoms atvežė po sunkų, kietą, trapų, bet labai mielai suvalgomą… kamuolį – arbūzą. Bet suvalgyti leido tik tada, kai su jais bus atliktos kokios nors užduotys.

Visos išbučiavo… S.Šeputį
socialiniu saugiskiai
Dar gerokai iki oficialaus šventės atidarymo Beždžionių paplūdimio aikštelėse rūko laužų dūmai, garavo užkaisti katilai, o pačios dalyvės ant stalų krovė įvairiausius atsivežtus gardumynus, suvešėjusiais vasaros žiedais puošė palapines. Jų nuotaikos nėmaž netrikdė krapnojantis lietus.

Tų vasaros žiedų, o kartu ir socialinių darbuotojų bučinių tądien daugiausiai teko S.Šepučiui, mat administracijos direktorius tą dieną šventė asmeninį jubiliejų.

O socialinių darbuotojų vadovas A.Šimelionis dėkojo Šilutės girininkijos miškininkams, kurie išvakarėse sutvarkė poilsiavietę ir paruošė ją sąskrydžiui. Ir dar pasigyrė, kad orą, „tokį visai neblogą, palyginti su vakarykšte liūtimi Vilniuje“, užsakęs…

Visgi vėliau vedėjas pripažino, kad lietus šiek tiek gadino sąskrydžio dalyvių nuotaiką ir pakoregavo programą.

Visas nurungė šilutiškės

Lietus netrukdė besivaržančioms komandoms demonstruoti išmonę. O jos būta su kaupu, nes kiekvienai komandai teko iš anksto sugalvoti ir pravesti po vieną rungtį, demonstruoti kulinarinius sugebėjimus ir dalyvauti kitų kulinarių „ragautuvėse“. socialiniu saskrydis_silute

Dar vyko draugiškiausios aplinkai stovyklos rinkimai, o intelekto vingius socialinės srities darbuotojos pasitikrino protų mūšyje.

Komandų kapitonų konkurso nugalėtoja tapo Šilutės senelių globos namų direktorės pavaduotoja Lina Stasytienė, o Socialinio patiekalo konkurse nepralenkiama buvo labiausiai patyrusių – seniūnijų socialinio darbo organizatorių komanda, išvirusi labiausiai „socialinę“ kruopų košę.

O absoliučios visų konkursų nugalėtojos titulą iškovojo Šilutės seniūnijos socialinės darbuotojos, be kita ko, dar ir draugiškiausios aplinkai stovyklavietės prizą nusinešusios. Tad šilutiškėms teks ir prievolė (o gal džiaugsmas?..) organizuoti kitų metų sąskrydį.

Net ir nuvargusioms po dienos šurmulio moterims vedėjas A.Šimelionis poilsiauti dar neleido – specialistėms teko išklausyti jo pranešimą apie socialinio darbo iššūkius ir perspektyvas Šilutės savivaldybėje.