Socialiniai darbuotojai vieną dieną užmiršo problemas

socialine rusniske_su_paramos_skyriumAntradienį į pagarbos popietę Šilutės rajono savivaldybėje sukviesti pusantro šimto rajono socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų, kone antra tiek socialinės paskirties įstaigų vadovų, nevyriausybinių organizacijų atstovų, policijos ir seniūnijų vadovų. Tai yra, visi tie, be kurių neįsivaizduojama šiandienos Lietuva, kurie kiekvieną dieną po kruopelę dalija viltį ir gėrį senam, ir mažam, našlaičiui, ligotam ir vienišam, visų jau atstumtam žmogui – visi, kurie prisideda prie socialinio darbo.

Šventės dieną apie problemas nekalbėta: padėkota už darbą, pasidžiaugta teigiamais pokyčiais socialinėje sferoje, tradiciškai paskelbtos geriausio Metų socialinio darbuotojo ir Metų socialinio partnerio pavardės, o šį darbą dirbančių žmonių rankose pražydo gėlės.

Yra kuo pasidžiaugtisocialiniai Audrius_Lukosius

140 – tiek socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų yra Šilutės rajone, ir tai keliolika daugiau nei buvo pernai. Pirmasis tą gausų būrį pasveikino jam vadovaujantis Savivaldyvbės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Vedėjas sakė, kad šiemet šis būrys žymiai gausesnis, mat padaugėjo socialinių darbuotojų ir seniūnijose, ir kai kuriose įstaigose, o sumažėjo – tik Socialinės paramos skyriuje. Auga ir šios srities specialistų poreikis: daugėja senelių globos namuose, daugėja beglobių vaikų, tad laimė, kad mūsų rajone Saugų vaikų globos namų perpildymo problemą padeda spręsti O.Jogienės šeimyna, kad veikia kelios senelių ir neįgaliųjų globos įstaigos.

Daug įvairių paslaugų teikia ir nuolat projektus rengia bei finansavimą jiems vykdyti gauna Šilutės socialinių paslaugų centras.

Socialinėje srityje, anot vedėjo, kasmet yra ir naujovių, ir iššūkių, ir naujų galimybių. Yra ir kuo pasidžiaugti.
Skaičiai rodo, kad vis tikslingiau skirstoma socialinė parama. Džiugu, kad pavyko sumažinti ir šeimų, tenkančių kiekvienai socialinei darbuotojai su rizikos šeimomis, skaičių. Anksčiau kiekvienai darbuotojai buvo priskirta prižiūrėti po 19, pastaruoju metu – tik po 14-15 tokių šeimų, o ateityje planuojama šį skaičių sumažinti iki 10-ies.

socialiniai juknaiciaiSocialiniai darbuotojai nuolat kelia kvalifikaciją seminaruose, šiemet 6 seniūnijų socialiniai darbuotojai dalyvavo dalykinėje išvykoje užsienyje. Specialistai dalyvauja sąskrydžiuose, o šį savaitgalį vyksta į dviejų dienų išvyką po Anykščių rajoną. Šilutiškiai susitiks su Anykščių savivaldybės socialinės srities vadovais, aplankys socialines įstaigas ir turistinius objektus.

Kartu vykti jie pakvietė ir nevyriausybinių organzacijų narius bei buvusius socialinės srities kolegas. Kelionės išlaidas finansuoja rajono Savivaldybė, o už pramogas teks mokėti patiems.

Anot A.Šimelionio, socialinį darbą dirbantys žmonės privalo reaguoti į visus pokyčius visuomenėje, todėl turi sulaukti ir deramo atlygio už savo darbą. Jis pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais pavyko šiek tiek pakelti atlyginimus, pagerinti darbo sąlygas, įsigyti automobilių.

Įvertintas S.Leliungienės ir A.Lukošiaus indėlis

Nuo 2010-ųjų rajono socialiniai darbuotojai renka atsakingiausiai ir inovatyviausiai dirbantį specialistą – Metų socialinį darbuotoją. Tokie rinkimai vyko ir šiemet.

Salėje nuaidėjo plojimai ir išsirikiavo sveikintojų eilė, kai buvo paskelbta Metų socialinės darbuotojos – Rusnės socialinio darbo organizatorės Sandros Leliungienės pavardė. S.Leliungienė kurį laiką dirbo su socialinės rizikos šeimomis, vėliau persikvalifikavo ir šiuo metu jai tenka viso socialinio darbo organizavimas seniūnijoje.

Specialistė šiemet užmezgė kontaktus su „Maisto banku“, tad dabar ir Rusnės varguoliai gauna šią paramą. „Tai buvo graži ir prasminga iniciatyva“, – sakė A.Šimelionis.

Nuo 2004-ųjų renkamas ir socialinės srities „Metų partneris“, tad šiemet išrinktas jau 13-asis. Juo tapo Šilutės r. policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius. Jam už pagalbą, už tai, kad prašomas padėti niekada neištaria „negaliu“ arba „neturiu laiko“, dėkojo ir Socialinės paramos, ir Vaiko teisių apsaugos skyrių vadovai.

„Buvo labai netikėta, nes, rodos, tiesiog dirbu savo darbą. Jūs visi – mano kolegos, tad kreipkitės ir toliau, jei reikės, ir dirbkime kartu“, – sakė pareigūnas.

Padėkos – geriausiemssocialiniai Saugu

Šią dieną šventine ir išskirtine pavadino ir rajono meras Vytautas Laurinaitis. Anot mero, rajone mažai yra žmonių, kurie nebūtų prisidėję prie socialinės srities problemų sprendimo, nes toji sritis yra didelė visos savivaldybės gyvenimo dalis.

Meras pripažino, kad Savivaldybė gal neskiria pakankamai dėmesio šios srities darbuotojams, bet stengiasi, kad šie jaustųsi saugūs, nes jie patys kuria saugumą kitiems.

Mero padėkos raštai įteikti Saugų vaikų globos namų darbuotojoms Ievai Šimanskytei, Aušrai Kontrimienei, Danguolei Žilionienei, Šilutės senelių globos namų socialinių darbuotojų padėjėjoms Nijolei Šulskytei ir Donatai Mišinskaitei, Šilutės socialinių paslaugų centre dirbančioms Marytei Juškevičienei, Audronei Medutytei, Vaidai Tichonovai ir Aušrai Norvilienei, Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistėms Justinai Tamošauskaitei ir Jolitai Macko, Vainute dirbančiai Linai Juzaitienei bei usėniškei Audronei Čekanskienei.

„Jūs esate be galo reikalingi“, – sakė meras, dėkodamas visiems socialiniams darbuotojams.

Savo socialinius darbuotojus su profesine švente sveikino ir jiems už rūpestį kitais dėkojo seniūnijų seniūnai, įstaigų vadovai. O Šilutės socialinių paslaugų centro vadovė Rasa Jakienė priminė, kad dėkingumo jie ne visada gali tikėtis, nes dirba su tais žmonėmis, kuriems tiesiog reikia pagalbos.

Po renginio socialiniai darbuotojai bendravo prie saldaus stalo.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.