Socialiniams darbuotojams jų šventės proga linkėta… prašyti priedų prie atlyginimų

Žemaičių Naumiesčio bendruomeniniai šeimos namai gal dar niekada nebuvo sulaukę tokio būrio svečių – visos savivaldybės socialinių darbuotojų ir norinčiųjų juos pasveikinti.

„Metų socialinės darbuotojos“ nominacija įteikta Vaiko gerovės ir globos centro specialistei I. Šveikauskienei.

Rugsėjo 27-ąją čia susirinko seniūnijų socialinio darbo organizatorės, Šilutės vaiko gerovės ir globos centro, Socialinių paslaugų centro atstovai, Savivaldybės socialinės paramos skyriaus darbuotojai. Visi jie čia sukviesti, kad galėtų priimti Savivaldybės vadovų padėkas ir savo profesinės šventės – Socialinių darbuotojų dienos proga.

Tądien apdovanoti ne tik 14 socialinių darbuotojų už meilę savo profesijai bei norą padėti tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos, bet ir tradiciškai paskelbti “Metų socialinio darbuotojo” bei „Metų socialinio partnerio“ rinkimų nugalėtojai.

Savivaldybėje – 174 socialiniai darbuotojai

Socialinių darbuotojų dienai skirtą renginį vedė pats Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Jis be kita ko užsiminė, kad Socialinių darbuotojų diena pradėta minėti nuo 2004 metų, kai LR Seimas papildė minėtinų dienų sąrašą. Pasak A. Šimelionio, Šilutės savivaldybės socialinių darbuotojų minėjimo diena organizuojama kiekvieną kartą vis kitoje vietoje. Šiemet pasirinkti Žemaičių Naumiesčio bendruomeniniai šeimos namai, kurie puikiai įrengti buvusios profesinės mokyklos patalpose. Šių namų darbuotojai bendradarbiauja su šios seniūnijos bendruomenės asociacija, turinčia atnaujintą sporto kompleksą.

A. Šimelionis paminėjo, kad Savivaldybės pavaldumo socialinių paslaugų įstaigose šiuo metu dirba 174 darbuotojai.

Socialines darbuotojas sveikindamas meras Vytautas Laurinaitis pažymėjo, kad jos ne tik puikiai atlieka savo pareigas, rūpinasi savo globojamų šeimų poreikiais ir problemomis, tačiau jau antrus metus dirba ir padidintos rizikos sąlygomis. Covid-19 infekcijos grėsmė socialiniams darbuotojams yra ypač artima. Todėl šioms specialistėms buvo suteikta teisė skiepytis vienoms pirmųjų. Meras linkėjo visoms specialistėms saugotis ligos ir mokyti jos saugotis savo globotinius.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis pasidžiaugė, kad atsiliepimai apie Šilutės savivaldybės socialinių darbuotojų darbą ir apie pačias darbuotojas yra tik labai geri. Vadinasi, kiekvienos socialinės įstaigos vadovai ir įstaigų darbuotojai gerai supranta savo atliekamo darbo prasmę. Todėl administracija nuolat rūpinasi, kad jų darbo salygos būtų geresnės ir netrūktų būtinos įrangos.

Socialines darbuotojas pasveikino ir Savivaldybės tarybos narys, atstovaujantis Lietuvos regionų partiją bei Seimo nario Zigmanto Balčyčio padėjėjas Arūnas Pupšys. Jis sakė, kad mūsų socialiniai darbuotojai dirba labai gerai ir Savivaldybės biudžetui sutaupo daug socialinės paramos lėšų. Todėl tokią šventinę dieną, pasak A. Pupšio, verta prašyti valdžios, kad socialiniams darbuotojams būtų dažniau mokami priedai prie atlyginimo. Tokie žodžiai buvo palydėti aplodismentais.

Pagerbti nominacijų nugalėtojai

Į kasmetinį renginį susirinko gausus būrys socialinių darbuotojų iš visų rajono socialinių įstaigų.

Iškilmingiausią renginio akimirką A. Šimelionis, išvardijęs veiklos nuopelnus, paskelbė, kad šiemet nominacija „Metų socialinis darbuotojas“ įteikiama Vaiko gerovės ir globos centro Vaikų dienos centro vyr. socialinei darbuotojai Indrei Šveikauskienei. Buvo paminėta, kad ji beveik 10 metų dirba centre, įtraukia jį lankančius vaikus į įdomias ir socialiai reikšmingas veiklas, siekia, kad jie išmoktų naujų dalykų. Specialistė nuolat ieško rėmėjų, kad pagerintų tų vaikų kasdienį gyvenimą, bendradarbiauja su įvairiomis socialinėmis organizacijomis. Ji kasmet kuruoja praktikantų veiklą, inicijuoja savanorių veiklą, kviečia jaunus žmones iš arčiau susipažinti su socialiniu darbu, jau yra suradusi mokinių, kurie kitais metais atliks savanorišką veiklą Vaikų dienos centre.

I. Šveikauskienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad savo globoje turi 31 vaiką. Ji sakė, kad tiems vaikams tikrai trūksta bendravimo, bei paprasčiausių kelionių į bendruomenės renginius. Nominantė džiaugiasi, kad toks darbas su vaikais jai yra mielas, gal todėl ir sekasi.

Pirmą kartą šios nominacijos nugalėtojas apdovanotas ne tik atminimo ženklu, bet ir pinigine 3 MMA eurų dydžio premija.

Nominacijos „Metų socialinis partneris“ merui V. Laurinaičiui taip ir nepavyko įteikti. Tokia nominacija suteikta Vokietijos piliečiui, diakonui Konradui Gesmanui (Conrad Geesmann). Jis ne vienerius metus bendradarbiauja su senelių namais „Senjorų Eldoradas“, teikia įvairiapusę pagalbą, paaukojo daug technikos neįgaliesiems, rūbų, patalynės, organizavo funkcinių lovų pervežimą iš Vokietijos į Šilutės socialinės globos namų Saugų padalinį. Diakono parama taip pat pasiekė vietos bendruomenes, neįgaliųjų šeimas, Šilutės ligoninę ir kt.

Pasak mero V. Laurinaičio, gaila, kad šių metų socialinis partneris nedalyvauja šventėje, tačiau nominacijos diplomas jam tikrai bus įteiktas kito apsilankymo Šilutėje metu.

Mero padėkos raštai – 14-ai specialisčių

Socialinių darbuotojų dienos proga daug gražių žodžių buvo pasakyta ir specialūs mero padėkos raštai įtekti net 14 specialisčių. Meras V. Laurinaitis įteikė padėkos raštus, o savivaldybės administracijos direktorius V. Pozingis rožes už atsidavimą ir meilę profesijai, už norą padėti tiems, kuriems reikia pagalbos Vaiko gerovės ir globos centro specialistėms Ievai Kazakauskaitei, Jolantai Nogaitienei, Ingai Balsienei, Šilutės socialinių paslaugų centro darbuotojoms Aušrai Norvilienei, Vitalijai Šikšnienei, Linai Jončienei, Zosei Rakauskienei, Šilutės socialinės globos namų darbuotojoms Zelmai Šertvytienei, Vaidutei Armonienei, Šilutės seniūnijos socialinio darbo organizatorei Linai Ozgirdaitei, Gardamo seniūnijos socialinio darbo organizatorei Dianai Formanikaitei, Socialinės paramos skyriaus specialistėms Vilmai Dobravalskytei, Ingai Užgalienei, Astai Lileikienei.

Renginys baigėsi vaišėmis su kava ir pyragaičiais prie stalų, kuriuos padengė Žemaičių Naumiesčio bendruomeninių šeimos namų, kuriems vadovauja Alma Pupšienė, narės.

Komercijos direktorius, korespondentas