Socialinio verslo įkūrėja – iš Šilutės kilusi Rima Olberkytė-Stankus atrado moterų laimės receptą

Untitled-2 copyApie šią moterį pavojinga rašyti. Nes reta, kad vyras ir žmona būtų draugai nuo mokyklinio suolo. Retas patikės, kad ši moteris, išvydusi per televiziją apie svetimo bėdą, puola jos spręsti. Atsisako gerų pareigų, atlyginimo ir kuria socialinį verslą! Kas ta projekto moterims „Trys seserys“ įkūrėja Rima Olberkytė-Stankus (38 m.)?

Sumanymas moterims – ne vienintelis. Kai vienas projekto „Virtuvės mitų griovėjai“ sumanytojų Alfas Ivanauskas prasitarė, kad norėtų „ką nors“ kilnaus daryti, Rima pasiūlė tą „ką nors“ sieti su jo – kulinarijos – sfera ir vaikų edukacija jiems suprantama kalba.

Per trejus metus Lietuvoje įkurtos 6 modernios kulinarijos klasės. Viena jų Klaipėdoje skirta klausos negalią turintiems vaikams. O ką – Rima su Alfu nusprendė, kad tai tik nedidelis trukdys – virtuvėje sukantis svarbiau skonio receptoriai, o klasių steigėjai bus laimingi, jei galbūt kuris nors moksleivis patrauks kulinarijos keliu, įgis profesiją ir taps visaverčiu mūsų visuomenės nariu. Įkuria tas klases „iš nieko“ – prašo rėmėjų statybinių medžiagų, finansinės pagalbos. Nes dažna dabartinė klasė užversta nereikalingais daiktais, o kulinarijos vaikai mokosi perrašinėdami receptus.

Kam imtis tokios veiklos – juk kulinarijos pamoka ne tokia jau reikalinga? „Kai stoviu su vaiku modernioje kulinarijos klasėje, mudu žiūrime į orkaitę, ir jis klausia, ar dabar toje dėžėje kepsime maistą, net neabejoju, kad reikia. Dabar XXI amžius, aš nenoriu, kad tas vaikas gyventų XIX a. ir nežinotų, kaip atrodo orkaitė. Tai ne jo – tai jo tėvų pasirinkimas. Aš noriu, kad vaikai ne tamsoje augtų, – įsitikinusi Rima. – Pernai su UNICEF misija lankiausi Mozambike, pasakysiu paprastai – dažnas vaikas Lietuvoje gyvena tokiame pačiame skurde ir šiandien vienintelį šiltą maistą jis gauna mokykloje. Ten pat išgirsta ir vienintelį gerą žodį ar būna apkabinamas.“

Iš ko Rima gyvena? Kaip ir „Trys seserys“, „VMG mokykla“ ir bet kuri jos vykdoma socialinė akcija – Rimos ir jos vyro Žydrūno įkurtos įmonės „Atsakingas verslas“ projektai. Jų įmonė veikia kaip bet kuri kita verslo bendrovė, tik jos pagrindinis tikslas – visą uždirbtą pelną skirti socialinėms problemoms šalyje spręsti, edukacijai ir net kultūros paveldui išsaugoti.

Daugiau apie tai skaitykite lrytas.lt „Socialinio verslo įkūrėja – iš Šilutės kilusi Rima Olberkytė-Stankus atrado moterų laimės receptą“.