Socialinis projektas „Nebūk naivus kelyje“ lankėsi Šilutėje

atsargumasSocialinis projektas „Nebūk naivus kelyje“ keliasi ir į Šilutę. Antradienį projekto vadovas ir iniciatorius Mindaugas Jonušas lankėsi UAB ,,Šilutės autobusų parke“ ir su direktoriumi Artūru Stonkumi pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri atvėrė kelią ne tik siekti dar patogesnių ir pigesnių kelionių, bet ir skatinti jaunimą keliauti atsakingai.

Dėmesys – pavojams

„Nebūk naivus kelyje“ startavo prieš 8 mėnesius ir siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tykančius pavojus keliaujant su nepažįstamaisiais jų automobiliais.

Projekto iniciatorius M. Jonušas tikina, kad iki kol „Nebūk naivus kelyje“ pradėjo savo veiklą, atliktų tyrimų duomenimis, net 85 % keliaujančiųjų pakeleivingais automobiliais nesirūpina savo saugumu.

Anot jo, ši problema itin įsišaknijusi daugelyje Lietuvos miestų, todėl nekreipti į ją dėmesio negalima. „Spjauti į tai būtų tas pats, kas nedėti ant kraujuojančios žaizdos tvarsčių“ , – sako jis.

Veda paskaitas

Nors „Nebūk naivus kelyje“ startavo vos prieš 8 mėnesius, savanoriai jau džiaugiasi projekto pasiekimais – autobusų parkai ėmė taikyti nuolaidas, autobusuose jaunimui siūloma vis daugiau veiklos, todėl kelionės neprailgsta, o štai dalis jaunuolių, ruošdamiesi keliauti vadinamuoju „autostopu“,  pasirūpina įvairiomis apsaugos priemonėmis.

Tačiau, kaip teigia M. Jonušas, tobulėti yra kur, o veiklos – apsčiai. „Mažais žingsneliais judame į priekį.

Neaplenkė ir Šilutės

Projekto „Nebūk naivus kelyje“ vadovo žodžiais, plintanti jaunimo manija keliauti pakeleivingais automobiliais neaplenkė ir Šilutės.

Vienas pavyzdžių – praeitų metų lapkričio mėnesį internete aptikusi pasiūlymą keliauti iš Šilutės į Klaipėdą, uostamiestyje studijuojanti jauna mergina tapo žudiko ir prievartautojo auka.

Sieks palankių sąlygų keleiviams

Tam, kad jauni žmonės, taupydami pinigus, nesirinktų pavojingų kelionių su nepažįstamaisiais, M. Jonušas artimiausiu metu derėsis su UAB „Šilutės autobusų parku“ dėl palankesnių kelionių sąlygų autobusų keleiviams.

„Inicijuosime įvairias akcijas, galbūt bus taikomos nuolaidos. Šiuo metu su autobusų parko direktoriumi vis dar deriname šiuos klausimus, bet, manau, jau greitai turėsime ką pasiūlyti ir keleiviams“ , – kalbėjo jis.