Socialinių reikalų komitete nuomonių skirtumas – garantuotas!

SOC KOMSocialinių reikalų komiteto pirmininke vienbalsiai išrinkta visuomeninio rinkimų komiteto (VRK) „Už žmonių valdžią“ atstovė Daiva Žebelienė. Šiam mero siūlymui netrukdė net šiame komitete esantys trys opozicijos politikai – liberalai Algirdas Gečas, Jonas Jatautas ir konservatorė Sandra Tamašauskienė.

Galima manyti, kad toks be jokio mūšio įvykęs pirmininkės paskyrimas tapo įmanomas tik todėl, kad šiame komitete opozicijos politikų persvara yra pati mažiausia: komitete dirba šeši valdančiosios koalicijos politikai ir trys opozicijos.

Tačiau toks sklandus pirmininkės rinkimas visiškai nereiškia, kad opozicija šiame komitete bus lėtapėdė. Jau pirmajame posėdyje opozicijos atstovai rodė dantukus ir gynėsi nuo valdančiosios daugumos buldozerio.

Lyderiai, pedagogai ir naujokai

D.Žebelienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad ji nesitiki lengvo darbo Socialinių reikalų komitete. Komitete yra du buvę rajono merai, du buvę pretendentai jais tapti ir trys lygiaverčiai pretendentai į opozicijos lyderius. Penki iš devynių komiteto narių yra baigę pedagogikos mokslus ir turi nemažą darbinę patirtį.

Socialiniame komitete daugiau nei pusė komiteto narių yra naujokai: tai valdančiosios koalicijos nariai, „tvarkiečiai“ Ričardas Stonkus ir Laimutė Uselienė bei socialdemokratas Arūnas Pupšys, taip pat opozicijos politikai – konservatorė S.Tamašauskienė ir bei liberalsąjūdietis J.Jatautas. Todėl Socialinių reikalų komitete šviežio kraujo netrūksta ir nuomonių skirtumas – garantuotas, mano komiteto pirmininkė D.Žebelienė.

Keturi politikai – socialdemokratai vicemeras Algirdas Balčytis ir Antanas Kubaitis bei liberalas Algirdas Gečas, pasak D.Žebelienės, neabejotinai užpildys savo kolegų savivaldos žinių spragas ir suteiks stabilumo.

Pirmasis mūšis

Pirmajame Socialinių reikalų komiteto posėdyje svarstyta 13 Savivaldybės administracijos ir Tarybos sekretoriaus parengtų sprendimų projektų ir išklausytos 3 informacijos.

Politikos naujokams S.Tamašauskienei ir J.Jatautui užkliuvo Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės „Žuvėnų kraštas“ steigimas ir Savivaldybės dalyvavimas jos veikloje. Naujų politikų abejones sukėlė Savivaldybės administracijos įsipareigojimas apmokėti naujos organizacijos steigimo išlaidas.

Pedagogė S.Tamašauskienė tiesiog vardijo preliminarų būsimos VVG steigėjų sąrašą, kuriame – nemažai ūkinių organizacijų, ir retoriškai klausė, negi VVG steigia organizacijos, kurios nepajėgia susimokėti VVG nario mokesčių. Juk visos verslo, žvejų organizacijos ir su žvejyba dar nesusietos kaimo bendruomenės tikisi savo būsimiems projektams finansinės naudos, kuri sieks kelis šimtus tūkstančių eurų.

Politikė klausė, jeigu jau Savivaldybėje yra laisvų pinigų, tai gal juos galima panaudoti prasmingiau – pavyzdžiui sutvarkyti M.Jankaus pagrindinės mokyklos „tupyklas“ ir kt.

Savivaldybės administracijos atstovui Virgilijui Pozingiui bei kitiems bandant aiškinti, kad tai – niekaip nesusiję klausimai, politikas J.Jatautas prašė neignoruoti kolegės nuomonės. Jo manymu, Savivaldybės administracijos dosnumas besisteigiančiai organizacijai ir nesutvarkyti mokyklų tualetai – puikiai siejasi: ir vienu, ir kitu atveju tai – finansai. J.Jatauto nuomone, politikai tam ir išrinkti į Tarybą, kad diskutuotų ir spręstų, kaip naudoti savivaldos lėšas.

Nors šiame komitete ir buvo pritarta Tarybos posėdyje svarstyti Savivaldybės dalyvavimą minėtos VVG steigime, tačiau kova dėl savivaldybės lėšų panaudojimo steigimo sąskaitoms apmokėti dar gali persikelti ir į Tarybos posėdį.