Sodininkus supainiojo atgaline data priskaičiuotas mokestis už šiukšles

SaskaitaĮ redakciją dvi vietinės rinkliavos už šiukšles sąskaitas atsinešę šilutiškiai pensininkai Konstancija ir Medardas sakė nesuprantantys, kodėl vienoje jų greta mokesčio už šiukšles iš sodo namelio bendrijoje „Šyša“, į sąskaitą įtraukta ir grafa „Perskaičiavimai“, kurioje įrašytas 18 litų mokestis.

Nesuprato mokesčio dydžio

Per metus už šiukšlių išvežimą mieste 146,28 Lt sumokantys pensininkai lapkričio 10 d. gavo naują vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimą. Grafoje „Rinkliavos pavadinimas“, greta dar neapmokėtos šiukšlių išvežimo iš miesto sumos, įrašytas ir 6 litų mokestis už paskutinį metų ketvirtį – po 2 litus per mėnesį už šiukšles iš sodo sklypo.

„Už sodą mokėti sutinkame, tačiau už kokius perskaičiavimus reikia mokėti dar 18 litų? Gal už naujai išrašytą sąskaitą?“, – svarstė sutuoktiniai.

Papildomų mokesčių nėra

Susidariusią situaciją pakomentavo ir paaiškino Savivaldybės administracijos Biudžeto ir finansų skyriaus vyresnioji specialistė Angelė Bulsienė.

A.Bulsienė sakė, kad antrą mokėjimo pranešimą su jame įrašytu mokesčiu už šiukšlių išvežimą sodo bendrijoje šilutiškiai gavo dėl to, kad sprendimas apmokestinti negyvenamus sodo sklypus rajono Taryboje priimtas tik vasaros pradžioje, o pirmoji sąskaita buvo išrašyta kovo mėnesį.

„Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir sutvarkymą (po du litus per mėnesį) turėjo būti paskaičiuota už visus metus, tačiau išrašant sąskaitą programa negali mokesčio pritaikyti atgaline data. Už šiukšles sodo bendrijoje minimu atveju per metus reikia sumokėti 24 litus. Paskutinį metų ketvirtį išskirti galėjome, o skirtumą – 18 litų – programa pridėjo grafoje „Perskaičiavimai“. Jokių papildomų mokesčių už naują vietinės rinkliavos pranešimą nėra, už nieką papildomai mokėti nereikia“, – informavo specialistė.

Pasak A.Bulsienės, apie priimtą sodo sklypų apmokestinimo sprendimą buvo informuoti sodų bendrijų pirmininkai, kurie turėjo įspėti ir sodininkus.