„Šoferiukai“ tęsia pradėtus darbus ir įgyvendina naujoves

knapkio mokykla knapkis sauspreskisNaujovės ir modernūs mokymo būdai, ne įprastinių lektorių, bet kiekvienos srities profesionalų skaitomos paskaitos ir praktiniai užsiėmimai, malonūs paskatinimai visada duoda geresnių rezultatų, – tokios nuostatos laikosi Šilutės vairavimo mokyklos „Šoferiukai“ vadovas Simas Knapkis.

Neseniai ilgamečio vadovo. a.a. Albino Knapkio netekusi mokykla gyvuoja ir įgyvendina naujoves. Viena jų – praėjusią savaitę surengta automobilininko, profesionalaus lenktynininko, Kintų klubo „Šonaslydžio velniai“ (save vadinantys dar ir „Driftt Devil“) vadovo Kęstučio Kelpšos vesta pamoka. Kita – dovana 1000-ajam „Šoferiukų“ mokyklos mokiniui – demonstracinis važiavimas su K.Kelpša šio klubo organizuojamose ir sparčiai populiarėjančiose šonaslydžio varžybose.

O visi į tokią originalią pamoką susirinkę būsimieji ir esamieji vairuotojai negalėjo atitraukti akių nuo Šilutėn atgabento lenktyninio automobilio „BMW“.

1000-ajam mokiniui – staigmena

Laimingasis 1000-asis mokinys, su kuriuo septintus metus gyvuojanti „Šoferiukų“ mokykla buvo pasirašiusi mokymo sutartį – tai Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje gyvenantis moksleivis Povilas Pocius. Išgirdęs tokią naujieną vaikinas neslėpė džiaugsmo ir sakė, jog labai lauks galimybės sėsti į automobilį šalia profesionalaus lenktynininko.knapkio mokykla auditorija

K.Kelpša dalyvavo ir „Šoferiukų“ mokyklos pamokoje, kurioje šio kurso klausytojams skaitė paskutinę paskaitą „Saugus važiavimas lenktynininko akimis“.

K.Kelpša prisipažino prie automobilio vairo sėdęs būdamas vos 12-os, o automobilių sporte jis – nuo 16 metų. Per tą laiką yra turėjęs daug smulkių nelaimių (jų būna beveik kiekvienose varžybose), bet rimtą – tik vieną. Šonaslydį (arba driftą) kintiškis vadina sportu su šou elementais.

Aplink lenktynėse iškovotais trofėjais papuoštą spalvingą mašiną vaikštantiems, iš nuostabos aikščiojantiems ir begalę klausimų uždavinėjantiems būsimiesiems vairuotojams svečias aiškino įvairius jos sandaros niuansus. Pavyzdžiui, kad šis galingas automobilis per 30 sekundžių sunaudoja 10-15 l benzino, vieno naujų padangų komplekto užtenka vos 4 išvažiavimams į trasą, o per vienerias varžybas sunaudojama apie 10 komplektų padangų.

Į Šilutę šonaslydžio automobilį teko gabenti kita klubo mašina, nes tokiu važinėti gatvėmis neleidžiama.

Profesionalo patarimais domėjosi ir S.Knapkis

knapkio vairavimas lenktynininkas DSCF4194Į profesionalo paskaitą buvo pakviesti ir buvusieji, ir būsimieji mokyklos mokiniai – tie, kurie patys pageidavo pasiklausyti lenktynininko patarimų. Įdomūs jie buvo ir pačiam mokyklos vadovui S.Knapkiui.

Pristatydamas svečią S.Knapkis sakė, jog jaunystėje jam pačiam yra tekę važiuoti su profesionaliu lenktynininku, nuo tada jo požiūris į greitį ir saugumą kelyje smarkiai pasikeitė.

„Mačiau, kaip atsakingai vairuoja profesionalas, ir nors važiavome labai greitai, jaučiausi ypatingai saugus. Tada supratau, kad viena yra, kai saugaus vairavimo tiesas į galvą kala seniai pažįstamas instruktorius, ir visai kita, kai matai profesionalo veiksmus, kai girdi jo patarimus“, – sakė jis.

Vienas iš naujojo „Šoferiukų“ mokyklos vadovo tikslų, pasak jo paties, yra daryti viską, kad Lietuva kuo greičiau išbristų iš nesibaigiančių nelaimių keliuose duobės, iš kurios jau išbrido Vakarų šalys.

Paskutinės pamokos metu į susirinkusių mokinių grupę kreipėsi ir vairavimo mokytojas Juozas Sauspreškis. Jis linkėjo, kad svečio K.Kelpšos patarimai padėtų jauniesiems vairuotojams dar labiau įsigilinti į saugaus vairavimo meną, o S.Knapkiui kolektyvo vardu įteikė rašiklį, skirtą „tik geriems darbams“.

Bus ir daugiau naujovių

Pasak S.Knapkio, jei bus pageidavimų, šioje mokykloje vyks ir daugiau tokių netradicinių pamokų, bus kitokių mokymo būdų ir naujovių.

O pristatydamas dovaną 1000-ajam mokiniui jis išsakė viltį, jog kitas 1000-asis mokinys čia ateis greičiau nei po 7-erių metų.

Mokykla ketina tęsti jos įkūrėjo A.Knapkio pradėtus darbus. Čia ir toliau vyks visų kategorijų vairuotojų mokymas, bus tęsiamas papildomas mokymas, bus nustatoma ir autoįvykiuose patirta žala. Neatsisakoma ir tolesnės plėtros planų.

Pats S.Knapkis, žinomas senųjų laivų laivadirbys, puoselėja mintį studijuoti automobilizmą, nes sako pajutęs, jog norint išlaikyti tėčio aukštai pakeltą mokyklos kartelę reikia turėti daugiau tos srities žinių.