Šokių klubas „Dakota“ pasirodė „Visagino country 2017“

1 dakota_kantri_festivalis26-ąjį kartą surengtame festivalyje „Visagino country“ žibėjo ir Šilutės atlikėjai. Su garsiuoju kantri muzikos atlikėju Virgiu Stakėnu grojo grupės „Karčema“ vadovas Vygantas Stoškus ir buvęs „Karčemėlės“ būgnininkas Dovydas Stoškus. Koncertavo Remintos Stoškuvienės vadovaujamo Šilutės kantri šokių klubo „Dakota“ šokėjos.

Festivalis „Visagino country“ gyvuoja nuo 1991 metų. Nuo pirmojo festivalio organizatoriai stengiasi, kad į „Visagino country“ atvyktų grupės ir atlikėjai vis iš kitų valstybių. Dabar jau sunku surasti Europoje šalį, kurios grupė nebūtų lipusi į festivalio sceną.

Šiemet pavyko prisikviesti atlikėjus iš Gruzijos – grupę „Windshield“. Tokio, kaip jų kuriamas kantri skambesys, scenoje dar nebuvo. Atvyko dalyviai ir iš Čekijos, JAV, Prancūzijos, Ukrainos, Latvijos, Lenkijos ir, žinoma, Lietuvos. Buvo galima išgirsti ir įvairių kantri muzikos stilių – nuo klasikinio iki modernaus skambesio ar labiau lyriško.

Abu festivalio vakarus žiūrovai sulaukė atlikėjų ir iš kantri muzikos tėvynės – šį kartą į Visaginą atvyko iš JAV Arkanzaso valstijos kilęs Buddy Jewell, iš Kentukio – dainininkė April May. Penkių čekių kolektyvas „Country sisters“ buvo pirmoji vien merginų grupė festivalio istorijoje. Iš Lenkijos su grupe „Koalicja“ atvyko kantri karaliene tituluojama Alicja Boncol.

Festivalis neįsivaizduojamas ir be Virgio Stakėno. Šiemet, kaip ir kasmet, jis buvo pasiruošęs nustebinti susirinkusiuosius ir nepaliko nei vieno abejingo. Malonu, kad šiemet groti kartu su V.Stakėnu buvo pakviesti „Karčemos“ vadovas V.Stoškus, gitaristas A.Petruoka ir buvęs „Karčemėlės“ būgnininkas D.Stoškus. O kad neprailgtų pertraukos, kol muzikantai ruošdavosi pasirodymui, scenoje šoko Šilutės šokių klubas „Dakota“.

Šis moterų klubas šiame festivalyje dalyvauja jau nebe pirmi metai. Abi dienas šokėjos pristatė po dvi šokių kompozicijas ir sulaukė didelių ovacijų.

„Festivalyje žibėjo ir pasaulinio garso, ir mažiau žinomos kantri muzikos žvaigždės. Bet juk ne tai svarbiausia, – svarbiausia, kad festivalis gyvuoja, kad laisva prerijų dvasia apninka Visaginą, ir dvi dienas bei naktis Visaginas tampa kantri muzikos sostine“, – kalbėjo R.Stoškuvienė.

Anot jos, reikia atvažiuoti ir pajusti laisvės pojūtį, užsikrėsti kantri muzikos virusu ir sirgti juo visą gyvenimą. Šilutiškiai dėkoja Šilutės r. savivaldybės vadovams už finansinę paramą vykti į festivalį.

O kas dar nespėjo pamilti kantri muzikos ir šokio, kviečiami nuo rugsėjo mėnesio įsijungti į naujas šokių klubo „Dakota“ suaugusiųjų grupes.