Šokių kolektyvo „Rezginėlė“ dvasia dar gyva

rezgineleKelis dešimtmečius Šilutę garsinęs pavyzdinis liaudies šokių kolektyvas „Rezginėlė“ gyvas šilutiškių prisiminimuose ir širdyse. Ypač tų, kurie „Rezginėlėje“ šoko ir meile šiam menui užsikrėtė visam gyvenimui.

Neseniai buvę „Rezginėlės“ nariai surengė susitikimą, dalijosi prisiminimais, dėkojo buvusiai vadovei Reginai Puodžiuvienei.
Šilutės kultūros namuose 1947 m. susibūręs šokių būrelis išaugo į pavyzdinį liaudies šokių kolektyvą, kuriam 1962 m. buvo suteiktas „Rezginėlės“ vardas. Kolektyvas buvo mylimas šilutiškių, žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

1998 m. pavasarį „Rezginėlė“ atšventė savo 50-ies metų jubiliejų. Šventiniame koncerte dalyvavo įvairių kartų šokėjai ir vadovai. Deja, prabėgus dar 4 metams „Rezginėlė“ buvo priversta užbaigti savo karjerą.

Praėjo 14 metų, tačiau meilė šokiui ir „Rezginėlei“ neužgeso.

Paskutinį balandžio savaitgalį, atsisveikinę ir palydėję į paskutinę kelionę Henriką Zėčių, „Rūtos“ svetainėje rinkosi pasitempę jauni ir „labai jauni“ buvę „rezginukai“ iš įvairių Lietuvos kampelių. Tą dieną susijungė kelios šokėjų kartos į bendrą ratą pabendrauti, prisiminti išskirtines repeticijas, jaunystės polėkį, vadovės pakantumą, šokio ir gyvenimo pamokas. Emocijoms ir susitikimo džiaugsmui nebuvo ribų. Susitikimo dalyvių gražiausios mintys, padėkos ir linkėjimai sugulė į senąjį „Rezginėlės“ metraštį:

„Patys gražiausi metai prabėgo „Rezginėlės“ kolektyve…;
Už viską, ko išmokom, dėkingi vadovei ir šokio draugams…;
Ačiū vadovei ir „Rezginėlei“ – Jūs užauginote man sparnus…;
Vis tiek čia yra mano dūšios dalelė…;
Šokis… Grožis… Jaunystė… Šiandien supratau, kad mes dar jauni ir galim šokti…;
Esu dėkingas, kad „Rezginėlės“ dvasia liko…;
Visuomet vertinsiu šią dieną. Kiekviena susitikimo minutė buvo neįkainojama…;
Linkėjimai visiems, kurie susiję su „Rezginėle“. Iki kitų susitikimų!…“

Nuoširdžiai dėkojame susitikimo organizatoriams, visų laikų kolektyvo seniūnui Romanui Puodžiuviui, mylimai ir gerbiamai vadovei Reginai Puodžiuvienei. Tikimės ir laukiame „Rezginėlės“ kolektyvo atgimimo!

Buvę šokėjai