„Solidus“ emigranto grobis – 155 žiebtuvėliai ir 3 dėžutės degtukų

 ziebtuveliaiDidžiojoje Britanijoje dirbantis T.B. grįžo į gimtąją šalį ir nusižengė įstatymui – įsibrovęs į patalpą sugadino ir pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą.

Lietuvoje jam teks palikti nemažą svečioje šalyje uždirbtų pinigų sumą, nes teismas emigrantui skyrė 30 MGL (3900 Lt) dydžio baudą.

Teisiamasis liepos 18-osios naktį, apie pusę keturių nakties, tikėjosi iš Rusnės miestelio degalinės įsigyti alkoholinių gėrimų, nes išgertuvių metu jų pritrūko. Per naktį šventusiam vaikinui teko nusivilti – degalinė tokiu metu jau nebedirbo. Nepraradęs vilties T.B. dar bandė prisibelsti į degalinės duris ir langus, bet degalinėje nebuvo nė gyvos dvasios.

Įniršęs, kad degalinė nedirba visą parą, kaip jis tikėjosi, T.B. pats nusprendė pasiimti, ko jam reikia: kumščiu daužė medinį degalinės kasos langelį, kol šis atsivėrė. Pro mažą langelį jis siekė trokštamų alkoholinių gėrimų, tačiau net ir į šalį numetus loterijos bilietų stovą jam pavyko pagriebti tik tai, kas buvo padėta arčiausiai langelio. Vagies grobis – 263,50 litų vertės 155 žiebtuvėliai ir 4,50 litų vertės 3 pakuotės degtukų.

Degalinės direktorei B.G. tą pačią naktį, praėjus 20 minučių nuo vagystės, paskambino saugos tarnyba ir pranešė, kad įsilaužta į degalinę. Atvykusi į įvykio vietą moteris pamatė, kad išlaužtas langelis, nuo palangės numestas loterijos bilietų stovas ir iš degalinės pagrobti degtukai ir žiebtuvėliai.

Išdaužto langelio, sulaužyto bilietų stovo ir pavogtų daiktų vertė – 498 Lt.

Į teismo suolą sėdęs vaikinas prisipažino dėl vagystės ir papasakojo, kad tą dieną svaiginosi alkoholiniais gėrimais, o kai jie baigėsi, tikėjosi degalinėje nusipirkti dar ko nors išgerti. Iš degalinės pavogtus daiktus nešėsi namo, kelis žiebtuvėlius numetė į žolę, kur padėjo kitus, neprisimena.

Degalinei padarytą žalą T.B. atlygino ikiteisminio tyrimo metu, todėl įmonė, kuriai priklauso degalinė, ieškinio nereiškė.

Vagį išaiškinti padėjo degalinės direktorės pateiktas teritoriją filmuojančių vaizdo kamerų įrašas, kuriame matyti, kad 2014-07-18 3 val. 37 min. prie degalinės atėjo svirduliuojantis vaikinas. Vaizdo įrašas atskleidė vagystės detales: jame matyti, kad T.B. švietėsi telefonu, kol aptiko kasos langelį ir jį išdaužęs kišo ranką į degalinės vidų, o paimtus daiktus dėjosi į kišenes.

Teismas T.B. skyrė 30 MGL (3900 Lt) dydžio baudą. Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.