Soroptimos klubo seminarai – vertinga dovana Šilutės moterims

soroptimistKaip kaip bendrauti su artimaisiais, kolegomis ar darbdaviais, kaip nepaskęsti emocijose, išmokti valdyti stresą, kaip pristatyti save darbdaviui, kaip didinti savo vertės suvokimą, nesigraužti dėl tų dalykų, kurių negali pakeisti? Galų gale – kaip išmokti būti laimingoms?

Atsakymus į tokius klausimus ir dar daugelį kitų iškylančių problemų gavo apie 50 moterų, kurios atsiliepė į Šilutės Soroptimos klubo kvietimą lankyti nemokamus seminarus.

Klubas įgyvendino Danijos soroptimisčių sąjungos remiamą projektą „Moterys, išmokime pačios spręsti savo problemas“ ir surengė moterims 29 valandų trukmės mokymus. Danės mokymams skyrė 2890 eurų.

Šilutės Soroptimos klubo prezidentė Loreta Alsė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad šiais mokymais soroptimistės siekė paskatinti įvairaus amžiaus, įvairaus išsilavinimo moteris, neturinčias darbo ir turinčias darbą, bet svajojančias ką nors keisti savo gyvenime, labiau pasitikėti savimi, neleisti būti žeminamoms, išmokti suformuluoti savo tikslus ir jų siekti, pasiryžti daryti karjerą, pačioms keisti aplinkinių požiūrį ir elgesį su jomis.

„Moterų vidiniai pokyčiai, savivertės didinimas padės joms gyvenime išvengti ir psichologinio, ir fizinio smurto, išnaudojimo, leis pajusti gyvenimo pilnatvę, laimę, pasiekus svajojamų tikslų“, – seminarų tikslą apibūdino L.Alsė.

Ji surado itin profesionalius seminarų lektorius – vienus geriausių savo sričių specialistus Lietuvoje.

Seminarų dalyvės itin džiaugėsi šilutiškės gydytojos psichiatrės – psichoterapeutės Loretos Šiaudvytytės paskaitomis ir praktiniais užsiėmimais tema „Ko aš noriu iš gyvenimo“. Streso valdymo kursą išdėstė Nacionalinės SPA asociacijos prezidentas, sertifikuotas streso valdymo konsultantas Lukas Mackevičius. Asmenybės vidinio potencialo išnaudojimo (koučingo) mokymus vedė profesionalus aktorius ir režisierius, transformacinio ir karjeros koučingo specialistas, asmeninio tobulėjimo ir kitų sričių mokytojas Donaldas Duškinas. Viešojo kalbėjimo mokė Igoris Vasiliauskas, lyderystės, oratorystės, retorikos klubo „Toastmasters’Clu prazidentas.

L.Alsė džiaugėsi, kad visi lektoriai labai susidomėjo Šilutės nevyriausybinės organizacijos ir jos partnerių – Danijos moterų iniciatyva skatinti kitas moteris tobulėti, todėl sutiko seminarus vesti pritaikę dideles nuolaidas.

Baigiamojoje konferencijoje moterys kartu su Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro direktore dr. Dalia Puidokiene ir Lietuvos Carito Pagalbos smurto aukoms skyriaus socialine darbuotoja Žavinta Širvydaite dalyvavo diskusijoje apie prekybos žmonėmis problemą.

Mokymų partnerė buvo ir Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnyba, todėl seminarų dalyvės gavo pažymėjimus apie išklausytus kursus.

Baigiamajame renginyje moterys kalbėjo, kad visą mėnesį, kol truko mokymai, jos buvo tiesiog pakylėtos dėl gautų naujų žinių, įgūdžių, stengėsi kuo geriau atlikti „namų darbus“, kurie padėjo atskleisti asmenines vertybes, siekius, svajones. Visos tvirtino, kad nuo pat pirmųjų paskaitų gautą informaciją iš karto stengiasi panaudoti santykiuose su aplinkiniais, darbe, namuose. Dauguma moterų teigė, kad tokiuose naudinguose seminaruose norėtų dalyvauti net ir tada, jei jie būtų mokami. O Šilutės ir Danijos soroptimisčių suteikta nemokama galimybė lankyti seminarus – didžiulė dovana kiekvienai moteriai.