Spalį – mažai naujagimių ir santuokų, bet daug mirčių ir skyrybų

kudikisSpalio mėnesį Šilutės rajone gimusių kūdikių skaičius nusirito iki mažiausių šiemet užfiksuotų žemumų – pasaulį išvydo tik 33 mažyliai. Palyginimui: sausio – balandžio mėnesiais Savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje būdavo įregistruojami 33-37 kūdikiai, o pavasario ir vasaros mėnesiais – 60-72 naugagimiai.

Mirčių skaičius mažėti nelinkęs – spalį mirė 52 rajono gyventojai. Daugiau mirčių šiemet buvo įregistruota tik sausį (56) ir rugpjūtį (54).

Santuokų spalį irgi gerokai sumažėjo – susituokė tik 19 porų, kai liepą – rugsėjį būdavo registruojama nuo 56 iki 78 santuokų.
O ištuokų spalį buvo daugiausia iš visų šių metų mėnesių – net 17 (ankstesniais mėnesiais būdavo įregistruojama 5-16 ištuokų).

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės duomenimis, spalį įregistruota 11 gimusių berniukų ir 22 mergytės. Iš 33 naujagimių 11 gimė užsienyje. Vienai šeimai gandrai atnešė dvynukų porelę.

Jauniausiai mamai buvo 19 metų, vyriausiai – 43-eji.  12 vyrų juridiškai pripažino tėvystę, o vieną kūdikį liko auginti vieniša mama.

Populiariausi spalio naujagimių vardai buvo Arnas, Armandas, Matas, Emilija, Gabija, Lėja. Įregistruoti reti vardai: Mijus, Majus, Tajus, Matėja, Estėja, Marla.

Spalį mirė 29 vyrai ir 23 moterys. Vyriausiam velioniui buvo 93-eji metai, palaidotas ir 13 metų vaikas.

Iš 19 spalį susituokusių porų 1 santuoką įregistravo užsienyje, 4 santuokos įregistruotos bažnyčioje.

Iš 17 ištuokų, spalį įregistruotų Šilutėje, vienerios skyrybos įvyko užsienyje. Dėl vyrų kaltės iširo 4 šeimos, dėl moterų – 3 šeimos, 10 šeimų išsiskyrė abiejų sutuoktinių bendru sutarimu. Iširusiose šeimose gyventi su motinomis liko 13 nepilnamečių vaikų.