Spalį šoktelėjo moterų mirtingumas

old womanSpalio mėnuo rajone ypatingais demografiniais rodikliais nepasižymėjo: išimtis – šiek tiek padidėję skyrybų ir sumažėję santuokų skaičiai.

Jei rugsėjo mėnesį tuokėsi net 41 pora, tai spalį jų skaičius smuktelėjo du kartus. Žiedais susimainė ir šeimas sukūrė 20 porų. Keturios santuokos įregistruotos bažnyčioje, dar tiek pat – užsienyje. Nebe pirmą kartą tuokėsi du vyrai ir keturios moterys.

Šilutės Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, bendru gyvenimo keliu nusprendė nebeiti 11 šeimų – keturiomis daugiau nei rugsėjį. Teikdami prašymus skyryboms žmonės nurodė, kad 3 santuokos išyra dėl vyro kaltės, dar 8 yra nutraukiamos bendru susitarimu. Su mamomis gyventi liko visi 13 išsituokusių porų nepilnamečiai vaikai.

Spalio mėnesį gimė vos vienu kūdikiu daugiau nei rugsėjį ir 28-iais mažiau nei rugpjūtį – 41. Lyderiavo mergaitės – jų pasaulį išvydo 23, o berniukų gimė 18. Populiariausi vardai – Jonas, Benas, Rokas, Deimantė, Ema, Kamilė, retesni – Mantvydas, Kristupas, Arnedas, Radvilė, Ignetė ir Elzė. Jauniausiai gimdžiusiai mamai buvo 18, vyriausiajai – 42 metai.

Užfiksuotos 49 žmonių mirtys – 22 vyrų ir 27 moterų. Mirtingumas, palyginti su birželio – rugsėjo mėnesiais, šiek tiek padidėjo. Jauniausiam mirusiajam buvo 13 metų, vyriausiam – 93 metai. Mieste mirė 18, seniūnijose – 31 žmogus. Anapilin, palyginti su rugsėjo mėnesiu, iškeliavo mažiau vyrų, tačiau moterų mirtingumas buvo didesnis.