Spalio ypatumai: daugybė mirčių, 15-metė gimdyvė, vestuvės dvare

sojaus dvaro meneSpalio mėnesį Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius įregistravo 48 gimusius kūdikius, 57 mirties atvejus, 26 santuokas ir 17 ištuokų.

Dauguma šių demografinės statistikos skaičių – įprasti šių metų statistikoje. Labiausiai išsiskiria mirčių skaičius – spalis pagal mirtingumą šiemet buvo antras tarp 10-ies mėnesių. Daugiau mirčių nei spalį įregistruota tik kovą – tada mirė 62 rajono gyventojai.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės duomenimis, spalį įregistruoti gimę 24 mergytės ir 24 berniukai. Gimė viena dvynukų pora. Po lygiai naujagimių – po 24 – susilaukė ir Šilutės miesto, ir seniūnijų gyventojai. Viena šeima pasipildė šeštuoju kūdikiu.

Į apskaitą įtraukti 11 kūdikių, gimusių užsienyje.

Populiariausi naujagimių vardai spalį buvo Joris, Nojus, Urtė, Viltė. Suteikti retesni vardai: Jonas, Elijus, Uršulė, Patricija, Luiza.
18 vyrų juridiškai pripažino naujagimių tėvystę, bet vieną kūdikį liko auginti vieniša mama.

Vyriausiai vaikelio susilaukusiai mamai buvo 41-eri metai, jauniausiai – tik 15 metų. Toks jaunosios mamytės amžius daugumą skaitytojų galbūt stebina, bet peržvelgus šių metų statistiką matyti, kad kone kiekvieną mėnesį kūdikių susilaukia nepilnametės. Šiemet iš 10 mėnesių net 6 mėnesius jauniausių gimdyvių amžius buvo 15-17 metų. Taigi seksas su nepilnametėmis mūsų rajone – jokia naujiena…

Spalį mirė 29 moterys ir 28 vyrai. Du vyrus mirtis ištiko užsienyje. Vyriausiam velioniui buvo 92 metai, mirė ir 12 metų vaikas.
Iš spalį susituokusių 26 porų 12 santuokų buvo bažnytinės, viena sudaryta užsienyje, 13 porų vienas kitam prisiekė Civilinės metrikacijos skyriuje, viena santuokos ceremonija pirmą kartą surengta H.Šojaus dvaro iškilmių salėje.

Spalį iširo 17 šeimų (iš jų viena – gyvenanti užsienyje). Vienerios skyrybos įvyko dėl vyro kaltės, vienerios – dėl žmonos kaltės, 15 šeimų išsiskyrė abiejų sutuoktinių bendru sutarimu. Iširusiose šeimose gyventi su motinomis liko 12 nepilnamečių vaikų, su tėvu – vienas vaikas.