Spalvotas ruduo Saugų vaikų darželyje

ruduo 7Ruduo – pats turtingiausias metų laikas. Sodai pilni obuolių, darže gausu daržovių. Vaikams džiaugsmas pasipuikuoti, ką savo tėvelių darže ir sode užaugino per vasarą, ką jų mikliosios rankelės iš rudens gėrybių sugeba sukurti. Pagaminti ką nors gražaus nelengva, bet tėveliai su savo atžalomis sumano įmantriausių darbelių ir vis nustebina naujomis idėjomis.

Rudenėjančiu rugsėjo taku į Saugų vaikų darželį atkeliavo rudens gėrybių šventė, kurios kasmet vaikai nekantriai laukia. Mažieji, kurdami linksmuosius darbelius iš įvairiausių rudens gėrybių – vaisių, daržovių ir uogų, išgyvena kūrybos džiaugsmą. Auklėtoja Irena Rimkuvienė pastebi, kad vaikams labai svarbus laikas, kurį praleidžia kartu su tėveliais.

Tai byloja apie šeimos tarpusavio santykius. Jos manymu vaikų tėveliai išradingi, todėl nenuostabu, kad vaikai mokomi kūrybiškumo, skatinami gamtoje rasti grožį, raginami sveikai maitintis – kasdien bent po vieną obuolį suvalgyti ar morką sugraužti, ugdoma bendravimo kultūra.

Auklėtoja I.Rimkuvienė vaikučius moko prasmingai praleisti laiką, gilina jų žinias apie rudenį, užaugusias daržoves, prinokusius vaisius, įvairiomis spalvomis pasipuošusius medžius, puoselėja gražius tarpusavio santykius, padeda atsiskleisti kūrybiškumui. Dabar su vaikais repetuoja vaidinimą „Marsiečiai darže“, kurio pagrindiniai veikėjai – tėvelių daržuose užaugintos daržovės: morkos, moliūgai, česnakai, burokėliai, bulvės, žirniai, agurkas, saulėgrąža… ir patisonas, kurį vaikai vadina tiesiog „skraidančia lėkšte“.

ruduoruduo 1ruduo 2ruduo 3ruduo 4ruduo 5ruduo 6ruduo 8ruduo 9ruduo 11

Visi kartu apžiūrime nuotaikingą, vaikų kurtų darbelių parodą, pasikalbėję apie rudenį nusprendžiame, kad rudenį ne tik gražu, bet ir smagu, nusifotografuojame atminčiai.