„Spanguolių žygio“ dalyviai gėrėjosi Aukštumalos pelke ir aukojo jai pinigų

spanguoliu zygis6Šeštadienį daugiau kaip 30 gamtos mylėtojų susirinko į Mingės kaimo bendruomenės ir Nemuno deltos regioninio parko direkcijos organizuotą žygį po Aukštumalos pelkę. „Spanguolių žygiu“ pavadintas renginys buvo skirtas aplankyti rudenėjančią aukštapelkę, sužinoti apie jos gyvenimą, pasidžiaugti pelkės dovanojamomis gėrybėmis, išmokti saugiai ir atsakingai elgtis gamtoje, o tuo pačiu surinkti lėšų šių metų gegužę sudegusios Aukštumalos pažintinio tako dalies rekonstrukcijai paspartinti.

Juk svarbu, kad žmonės suprastų, kad kiekvienas gali prisidėti prie gamtos saugojimo, kad visiems susivienijus greičiau taisomos piktadarystės.

Gidė Kristina Muidinaitė iš Mingės kaimo bei regioninio parko ekologas Robertas Kubilius dvi grupes gamtos turistų pervedė ne tik per remonto laukiantį pažintinį taką, bet ir pasiūlė atsargiai pasivaikščioti pelkės paklote. Keliautojai susipažino su uogavimo, grybavimo, laukinių augalų rinkimo subtilybėmis ir taisyklėmis, pamatė, kaip Lietuvos gamtos fondas įgyvendina LIFE projektą, kuriuo stengiamasi atkurti sausinimo pažeistą Aukštumalos aukštapelkės gyvąjį pasaulį, siekiama, kad pelkė vėl pradėtų savyje kaupti vandens atsargas.spanguoliu zygis

Keliautojų įspūdžiai buvo puikūs: „Visus lepino šilta rudeniška saulė, dosniai rausvindama skruostus, o virš galvų praskrendančių gervių ir žąsų balsai viliote viliojo žiūrėti ne po kojomis (kur čia tos spanguolės?), o akimis ganyti dangaus žydrynę“.

Per 4 valandas sukorę maždaug 7 kilometrų kelią, žygeiviai pasistiprino savo atsineštais sumuštiniais, arbata.

Nepraleido progos paragauti ir pelkių ežerėlių vandens, čia jis – ypatingas, prisotintas gamtos galių.

Mingės kaimo bendruomenė šiuo žygiu norėjo paspartinti sudeginto Aukštumalos pažintinio tako remontą ir prašė žygio dalyvių paaukoti pinigų. Žygeiviai paaukojo 121,71 Eur – pinigai pervesti į Nemuno deltos regioninio parko administracijos atidarytą specialiąją sąskaitą (sąsk. nr. LT16 7300 0100 0258 7243, AB Swedbankas, kodas: 193371666, mokėjimo paskirtis: parama Aukštumalai).

spanguoliu zygis_valo_sudegusi_takaNemuno deltos regioninio parko administracijos direktorė Jovita Stanionienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad sudeginto tako remonto medžiagoms pirkti reikalingi pinigai – apie 2000 eurų – beveik sukaupti. Šią savaitę nupirkta mediena ir išvežta impregnuoti, netrukus direkcija nupirks ir visas kitas remonto medžiagas. Remontuoti taką geranoriškai sutiko UAB „Šilutės polderiai“. Planuojama iki žiemos visus darbus atlikti.

Direktorė sakė, kad Aukštumalos pelkės telmologiniame draustinyje lankytojams leidžiama vaikščioti nuo rugsėjo 1 dienos iki balandžio 1 dienos. Tačiau perspėjo, kad pelkė – labai pavojinga, nes per šią lietingą vasarą ir rudenį prikaupė daug vandens ir gali pasikėsinti į lankytojų gyvybę. Be to, pelkės augmenija yra labai jautri, todėl pavieniai keliautojai ar jų būreliai gali gamtai padaryti žalos. Dėl to parko administracija nerekomenduoja lankytojams vieniems nužengti nuo pažintinio tako ant pelkės paklotės.

Parko direkcija per sezoną organizuoja tik vieną pažintinį žygį – vasario mėnesį kviečia į Aukštumalą paminėti Pelkių dieną.