Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – dėmesys žiniasklaidos barų atstovams

spaudos dienaSpaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena – visuotinė lietuvių šventė, tad penktadienį ji ir minėta plačiai.

Šilutės rajono žiniasklaidos atstovus pasveikino ir rajono savivaldybės, ir didžiųjų įmonių vadovai, ir skaitytojai.

Žurnalistams teko pasukti galvas

Išradingasis Šilutės F.Bajoraičo viešosios bibliotekos kolektyvas išradingumu išsiskyrė ir šįkart. Į bibliotekoje surengtą popietę kartu su savivaldybės vadovais jie sukvietė visų rajono laikraščių redakcijų kolektyvus.

Susirinkusiuosius sveikinęs rajono mero pavaduotojas Algis Bekeris pabrėžė, kad itin prasminga tokią visiems lietuviams svarbią dieną susirinkti prasmingoje vietoje – knygų namuose. Susirinko, anot pavaduotojo, tie, kas gerbia ir lietuvių kalbą, ir spaudą.spaudos diena_1

„Įprasta, kad žmonės buriasi aplink protingus žmones, o protingi yra tie, kas skaito“, – kalbėjo A.Bekeris.
„Kalba – mūsų tautos vertybė, o knyga – tai išmintis“, – antrino jam Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, palinkėjęs žiniasklaidos barų atstovams kūrybiškumo, tolerancijos ir objektyvumo.

„Su švente. Tik rašykit“, – išskirtinai lakoniškas šįkart buvo S.Šepučio pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Bet ne šiaip sau pasėdėti tądien sukviesti šių dviejų stovyklų – valdžios ir žiniasklaidos – atstovai.

Susirinkusiesiems surengtas kiek kitoks, bet vis dėlto protų mūšis. Komandoms teko pasukti galvas sprendžiant galvosūkius apie rajono valdžios šeimynykščių vardus, jų panašumą į žinomas pasaulio ir šalies asmenybes, prisimenant savivaldybės vadovų bei konkurentų – kolegų iš kitų laikraščių rašytus straipsnius ir frazes. Kaip kam sekėsi? Visaip, bet niekas tądien dėl vienos ar kitos nesėkmės neišgyveno, nes ne laimėti tądien buvo svarbiausia.

Pabaigoje visi sustojo bendrai nuotraukai, kuri bus išspausdinta Šilutės r. savivaldybės Komunikacijos skyriaus rengiamoje knygoje apie dabarties Šilutę. Leidinys turėtų pasirodyti jau šiemet.

Dar viena Spaudos dienos naujiena: bibliotekos Periodikos skaitykloje atidaryta pirmoji spaudos žurnalistų fotografijų paroda. Ją inicijavo kolegos Saulius Sodonis ir Vaidotas Vilkas, paraginę įvairių redakcijų atstovus atrinkti parodai po 5 reportažines nuotraukas. Susidarė kelių dešimčių kadrų ekspozicija, kurią dabar gali apžiūrėti šilutiškiai, o vėliau ji apkeliaus seniūnijų bibliotekas.

Tą šventinę popietę šilutiškiai turėjo galimybę susitikti su garsia žurnaliste, visuomenę supurčiusių knygų autore Laima Lavaste. Apie šį susitikimą papasakosime artimiausiuose „Šilutės naujienų“ numeriuose.

Svečiuose pas baldininkus

spaudos diena_ruleteNebe pirmus metus rajono žiniasklaidininkus jų profesinės šventės proga pasveikina ir „Lietuvos paštas“, ir didžiausios rajono įmonės – AB „Šilutės baldai“ vadovai. Šįkart „Šilutės baldų“ direktorė Asta Dijokienė pabendrauti su rajono žiniasklaida pasikvietė ir tam pačiam SBA koncernui priklausančios įmonės, įsikūrusios Vilkyčiuose, – UAB „Germanika“ vadovą Robertą Baltuonį.

Prie puodelio kavos buvo pasidalinta mintimis apie baldininkų ir žiniasklaidininkų kasdienius darbus ir veiklos iššūkius. Spaudos atstovai apžiūrėjo „Šilutės baldų“ produkcijos naujausius pavyzdžius ir pasidžiaugė jų inovatyvumu, daugiafunkcialumu.

S.Dijokienė dėkojo rajono žiniasklaidininkams už puikų bendradarbiavimą, įvairių iniciatyvų viešinimą. Prisimintas ir baldininkų bendradarbiavimas su Šilutės meno mokyklos dailininkais, ir Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės įvertinta „Šilutės baldų“ iniciatyva Vasario 16-osios proga darželinukams dovanoti medinių kaladėlių, ir grandiozinis „Šilutės baldų kultūrinis projektas „Šilutės siena“, subūręs visą Šilutės bendruomenę.

A.Dijokienė pasidžiaugė, kad rajono Savivaldybė šį pavasarį pasirūpino pratęsti šalia „Sienos“ esantį šaligatvį iki pat prekybos centro „Pamarys“.

Dėkojame visiems už sveikinimus.