Spaudžiant šalčiams dega namai ir automobiliai

Rolando Žalgevičiaus nuotr.Kuo labiau šąla orai, tuo daugiau darbo ugniagesiams – ši taisyklė ir šiemet pasitvirtino ne tik visoje Lietuvoje, bet ir Pamaryje. Per pastarąsias dienas Šilutės r. priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai gesinti degančių namų ir automobilių važiavo po kelis kartus per dieną.

Vakar gaisras be namų paliko Macikuose gyvenančią 72 metų pensininkę. Aplietas ir kaimynų butas.

Sudegė 2 automobiliai

Vasario 1-ąją nelaime baigėsi Saugų seniūnijos Vilkyčių kaime gyvenančios I.B. bandymas išvažiuoti iš namų. Moteris ilgokai bandė užvesti garaže stovėjusį savo automobilį “Audi”, kuriame buvo įrengta dujinė įranga. Bet variklis vis nepasidavė. Bandymas užvesti baigėsi tuo, kad staiga pliūptelėjo ugnis. Buvo 14.37 val.

Kai atvyko ugniagesiai, iš garažo jau veržėsi dūmai. Ugnis visiškai sunaikino auto-mobilį, apdegė medinės garažo durys, medinės stogo konstrukcijos, aprūko sienos.

Gaisro priežastis – automobilio kuro tiekimo sistemos gedimas.

Ketvirtadienį gelbėtojai suspėjo laiku užgesinti beįsiplieskiančias liepsnas Šilutėje, Pramonės gatvėje. Iš čia 11.17 val. gautas pranešimas, kad dega šilutiškiui S.Š. priklausantis statybinis vagonėlis. Suspėta laiku – apdegė tik vagonėlio vidus. Gaisro priežastis – Rolando Žalgevičiaus nuotr.neatsargumas, mat čia dirbę žmonės ant įkaitusios krosnies pasidžiovė pirštines, o šios netruko užsidegti.

Tą pačią dieną, tuoj po 16 valandos, užsidegė Šilutės Dariaus ir Girėno gatvėje stovėjęs automobilis “Peugeot 406”.

Transporto priemonė priklauso šilutiškiui V.A. Nustatyta, kad ji užsiliepsnojo dėl elektros instaliacijos gedimo. Apdegė salono vidus ir panelė.

Šilutiškiai vis dar negirdi ugniagesių prašymų nepilti karštų pelenų į plastikinius konteinerius, todėl ir toliau juos degina. Ir šio mėnesio pirmosiomis dienomis konteineriai dieną ir naktimis liepsnojo Tilžės, Lietuvininkų ir kitose gatvėse.

Du gaisrai Rusnėje

Tą patį ketvirtadienį Šilutės PGT autocisterna skubėjo dar į dvi gaisravietes. Viena jų – kaimyniniame Šilalės rajone, kur Pajūrio miestelyje degė butas daugiabučiame name. Šilutiškiai ugniagesiai talkino šilališkiams kolegoms.

Kitas gaisras tos pačios dienos vakare, po 22 valandos, įsiplieskė Rusnėje, Kalvių gatvėje. Čia užsidegė rusniškės L.L. butas, o gaisro priežastis – irgi neatsargumas. Moteris pernelyg arti krosnies sudėjo malkas.

Šį kartą liepsnos pastebėtos ir ugniagesiai iškviesti laiku, tad nuostoliai nedideli – tik aprūko patalpų vidus.

Penktadienio vakare Rusnėje kilo dar vienas gaisras – užsidegė Skirvytėlės gatvėje esančios kaimo turizmo sodybos pirtis. Šeimininkai tuo metu kūreno krosnį, tad manoma, kad liepsnos įsiplieskė dėl to, kad perkaito dūmtraukis.

Šeimininkai patys išsikvietė ugniagesius. Jiems atvykus 9×6 m namelis jau liepsnojo atvira liepsna. Išdegė visa vidaus apdaila, nudegė ir stogas.
Rolando Žalgevičiaus nuotr.
Vakar ryte PGT gautas nelaimės šauksmas iš Gardamo seniūnijos Juškaičių kaimo. Pranešta, kad čia dega medinis gyvenamasis namas. Čia ugnis išplito iš elektros skydelio dėl elektros laidų trumpo jungimosi, o netrukus pradėjo degti ir medinė siena. Bet jau po 14 minučių šeimininkai pranešė, kad liepsnas sugebėjo užgesinti patys.

Pensininkė liko be namų

Pirmadienį apie 14 valandą 72 m. Macikų gyventoja, grįždama iš tvarto namo, pamatė pro langą iš buto besiveržiančius dūmus. Kol užbėgo į II aukštą, kur yra jos butas, ugnis jau siautėjo visose patalpose.

Iškviestiems ugniagesiams gelbėtojams moteris sakė, kad dėl krosnies gaisras negalėjo kilti – ją baigė kūrenti ir užgesino rytą, apie 10 valandą. Įtariama, kad ugnis įsižiebė miegamajame dėl elektros instaliacijos gedimo.

Ugniagesiai užpylė moters butą, kliuvo ir apačioje gyvenantiems kaimynams. Išgąstį patyrė ir šalia gyvenančios šeimos: gelbėdami mažametį vaiką šeimynykščiai norėjo jį net per langą mesti kaimynams, tačiau gelbėtojai sustabdė ir pasirūpino saugiai išvesti žmones, išnešė vaiką.

Pensininkė į savo butą grįžti nebegali, nes visas sudegė, aprūko, sulieta. Pasak jos, ugnyje pražuvo ne tik baldai, buities prietaisai, kiti daiktai, bet ir santaupos. Kur glausis per speigus, šoko ištikta moteris dar nežinojo. Ji čia gyveno viena, vaikai – užsienyje.

Silutes naujienu LOGO copy