Spaudžiant šalčiams užsidegė namai, liepsnojo automobilis

Šią savaitę Šilutės rajone kilo keturi gaisrai. Ypač nelaimingas buvo pirmadienis - smarkiausio šalčio sukaustyta diena, kurios rytą termometrų stulpeliai buvo nukritę iki 19 laipsnių šalčio. Tądien, skirtingu laiku, užsidegė du netoli vienas kito esantys (skirtingose gatvės pusėse) sodo nameliai, o Pagryniuose sudegė šeimos automobilis.

Degė sodo ir gyvenamieji namai

Vasario 8 d. apie 11 val. ugniagesiai skubėjo į Šilutės Aukštumalės 2-ąją gatvę, kur užsidegė nedidelis sodo namelis. Pastatas vieno aukšto, karkasinis, medinis, apmūrytas plytomis, stogas dengtas skarda. Atvykus iš pastato jau rūko dūmai. Gaisro metu apdegė dalis perdangos, vandeniu sulieti viduje buvę baldai bei namų apyvokos daiktai.

Gesinant gaisrą buvo nuardyta 8 kv. m medinių lubų, aprūko namelio vidus. Spėjama, kad gaisras kilo dėl elektros instaliacijos gedimo. Namelį bus galima suremontuoti, nuostoliai nėra labai dideli.

Praėjus kažkiek laiko toje pačioje gatvėje, tik kitoje jos pusėje, gaisras kilo dar viename sodo namelyje. Čia užsidegė elektrinis vandens šildytuvas, kuris dedamas ant čiaupo. Pasak ugniagesių, namelio šeimininkas buvo kieme, jis išgirdo keistą dunkstelėjimą viduje ir pamatė degant. Jis iškvietė ugniagesius, bet ugnį suspėjo užgesinti pats.

Trečiadienio vakarą Švėkšnos seniūnijos Stemplių kaime, gyvenamojo namo kambaryje užsidegė virš židinio esanti perdanga. Atvykus ugniagesiams kambaryje degė medinis perdengimas. Namas medinis, dūmų detektoriai jame buvo įrengti. Gaisro metu apdegė 3 kv. m medinio perdengimo bei 5 kv. m jo nuardyta.

Spėjama, kad gaisto priežastis – židinio žiežirba arba dūmtraukio gedimas.

Gaisro gesinti atvyko trys ugniagesių autocisternos iš Šilutės ir aplinkinių rajonų, tačiau dėl slidžios kelio dangos jiems teko važiuoti ilgiau nei įprastai.

Užsiliepsnojo automobilis

Vasario 8-ąją, pirmadienį, ugniagesiai skubėjo gesinti dar vieno gaisro Pagryniuose. Pranešimas apie degantį automobilį buvo gautas apie 14.45 val. Santakos gatvėje gyvenanti šeima susiruošė važiuoti, norėjo pašildyti automobilį ir paliko kelioms minutėms užvestu varikliu. Po kelių minučių pamatė, kad mašina dega. Atvykus ugniagesiams, jau degė „Opel Astra“ salonas. Gaisro metu išdegė salonas, prietaisų skydelis, ištirpo priekinis lango stiklas. Mašina neremontuojama.
Spėjama, kad gaisro priežastis – taip pat elektros instaliacijos degimas.