Spaudžiant speigui, statybininkai mūrija dvaro vartus

MURININKAS 1Renovuojamo Šilutės H.Šojaus dvaro objektai mūrijami net tuomet, kai oro temperatūra siekia 14 laipsnių šalčio!…
Ketvirtadienį toks vaizdas pribloškė vairuotoją, važiavusį  Lietuvininkų gatve ir pamačiusį, kad statybininkai, spiginant tokiam speigui, mūrija senojo dvaro vartų koloną…

Paskambinęs į „Šilutės naujienų“ redakciją vairuotojas prašė paklausti, ar tyčia taip daroma: juk atsakingi statybininkai, suvokiantys restauruojamo objekto svarbą ir suprantantys apie darbo kokybę, niekada nemūrytų per šalčius. Nebent nori, kad po pusmečio kolona iširtų…

„Šilutės naujienos“, nuvykusios prie dvaro, užfiksavo mūrijantį statybininką.

Dvaro komplekso restauravimą Savivaldybė yra patikėjusi statybų bendrovei „Konsolė“. To neneigė ir savo vardo nepanorėjęs sakyti mūrininkas. Jis sakė, kad tokiame šaltyje mūryti nurodžiusi valdžia. Dėl mūro kokybės, pasak statybininko, abejoti neverta, nes į skiedinį dedami specialūs priedai.

Visagalis internetas tuoj padeda išsiaiškinti, kad statybos reglamente nurodoma, jog atlikti mūrijimo darbus be specialių priedų leidžiama tik esant ne šalčiau kaip plius 5 laipsniai Celsijaus, o jei tų specialių priemonių pridedama, tai galima mūryti orui atšalus iki minus 5 laipsnių.

Akivaizdu, kad UAB „Konsolė“ statybininkams tokie reglamentai nerūpi. Jie mūrija ir spaudžiant minus 14 laipsnių šalčiui.
Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis, pagal išsilavinimą – statybų specialistas, nerado laiko  priimti „Šilutės naujienų“ situacijai išsiaiškinti. Vėliau jo referentė Vilma Juodeikytė perdavė direktoriaus komentarą, kad prireikus statybininkai naudoja stipresnius specialius priedus, kurie įgalina mūryti esant net minus 20 laipsnių.

Apie statybos reglamentą referentei jis nieko neužsiminė.

UAB „Tima“ direktorius Petras Juraška, mūsų krašte gerai žinomas statybinės įmonės vadovas, „Šilutės naujienoms“ sakė, kad nors ir yra tokių medžiagų, kurios leistų mūrijimo darbus atlikti esant itin žemai temperatūrai, tačiau jo įmonė tokių darbų vengia.

P.Juraškos nuomone, specialiosios medžiagos stipriai padidina darbų savikainą, o geros kokybės negarantuoja. Be to, tokioje žemoje temperatūroje negali būti mūrijamas mūras, kuriam teks išlaikyti apkrovas. Dar vienas kontrargumentas – toks mūras visiškai sustings tik tuomet, kai pasitrauks įšalas – apie gegužės pradžią…

UAB „Konsolė“ darbų vykdytojas Jonas Blankas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jokia čia klaida, jog mūrijama stipriai šąlant. Jis sakė, kad statybininkai skiediniui naudoja specialų priedą – tada galima mūryti šąlant iki minus 15 laipsnių. Be to, taip šąlant mūrijama tik po kelias eiles plytų. Todėl, darbų vykdytojas įsitikinęs, kad atliktas darbas bus kokybiškas. Varteliai bus kabinami tik pavasarį, kai bus visiškai sukietėjęs statinys.