Spaudžiantis šaltukas ir toliau diktuoja sąlygas vairuotojams

ZiemaVis labiau spaudžiantis šaltis diktuoja sąlygas kelių eismo dalyviams. Tik prasidėjus naujiems metams jau spėta užregistruoti ne vieną atvejį, kuomet gyventojų vairuojami automobiliai dėl slidžios kelio dangos nuvažiavo į šalikelę. Laimei, visi įvykiai buvo nerimti, eismo dalyviams pakako užsipildyti eismo įvykių deklaracijas.

Nors visai neseniai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės apskr. VPK) pareigūnai kreipėsi į gyventojus primindami, kaip elgtis kelyje esant blogoms oro sąlygoms, tačiau pavyzdžiai rodo, kad vis tik ne vienas vairuotojas dėl slidžios kelio dangos nesugebėjo suvaldyti automobilio ir patyrė eismo įvykį. Šiandienos rytas tai tik patvirtina. Pareigūnai, gavę pranešimą, kad Tauragės r., Skaudvilės sen., Kavadonių k., į pakelės griovį nuvažiavo ir ant šono guli mikroautobusas, nuvyko į eismo įvykio vietą. Blaivus „Mercedes-Benz“ automobilio vairuotojas paaiškino, kad netikėtai mikroautobusas pradėjo slysti, ir vyrui nepavyko jo suvaldyti. Vairuotojas nenukentėjo, tačiau mikroautobusas buvo apgadintas.

Pareigūnai, reaguodami įvykius, dar kartą kelių eismo dalyviams primena, kad esant slidžiai kelio dangai svarbu pasirinkti saugų važiavimo greitį ne tik vadovaujantis kelio ženklais, bet ir atsižvelgiant į oro sąlygas. Vairuotojai taip pat privalo laikytis saugaus atstumo tarp kitų automobilių, tam kad būtų išvengta skaudesnių pasekmių eismo įvykio metu. Svarbu žinoti ir tai, kad transporto priemonių stabdymo kelias yra skirtingas – tai priklauso nuo automobilio svorio, stabdžių, padangų efektyvumo ir vairuotojo sugebėjimų. Dėl slidžios kelio dangos pailgėja automobilių stabdymo kelias, todėl vairuotojams reikėtų vengti staigių manevrų gatvėse, sankryžose, kelio vingiuose ir ties pėsčiųjų perėjomis.

Tauragės apskr. VPK pareigūnai tikisi, kad vairuotojams šie patarimai bus naudingi ir jie saugiai pasieks savo kelionės tikslą.