Specialiosios mokyklos vaikai pažino biblioteką

Rusneje vaikaiRusnės specialiosios mokyklos mokiniai lankėsi Rusnės bibliotekoje, kur susipažino su informacinių technologijų panaudojimu bibliotekoje.
Vyresnysis bibliotekininkas Algimantas Čėsna papasakojo apie knygų namus, supažindino ir parodė mažas – vos delno dydžio knygutes, didelius ir sunkius įstatymų rinkinius bei 1830 metais išleistą knygą gotikiniu šriftu.

Mokiniams papasakota apie knygų priežiūrą, saugojimą ir kasmet atidaromą „Knygų ligoninę“, kuomet suplėšytos knygos klijuojamos, tvarkomos ir prikeliamos naujam gyvenimui.

Šiuolaikinėse bibliotekose yra kompiuteriai, internetas, tad žmonės gali rasti daug naudingos informacijos. Miestelio biblioteka – tai ir jaunų žmonių traukos centras: mokiniai čia ruošia pamokas, ateina pabendrauti ar paskaityti spaudą. Kompiuteriai bibliotekoje retai būna laisvi, ieškantys informacijos ar norintys panaršyti internete turi užsirašyti iš anksto.

Bibliotekininkas neįsivaizduoja savo darbo be kompiuterio: leidiniai suregistruoti elektroniniame kataloge, lankytojams knygos išduodamos ir grąžinamos naudojantis Lietuvos integralia bibliotekų informacijos sistema. Šių dienų biblioteka – miestelio kultūros centras, kuriame nuolat vyksta parodos, pristatomos naujos knygos, diegiamos šiuolaikinės technologijos.