Specialistai pataria nesikelti naktimis raminti verkiančių kūdikių

babyTėvai turėtų atsispirti norui naktimis keltis ir raminti verkiantį kūdikį. Specialistų teigimu, reikia leisti mažyliui pačiam nusiraminti ir vėl užmigti, skelbia „The Daily Mail“.

Buvo apklausta daugiau nei 1200 tėvelių, norėta kuo daugiau sužinoti apie jų atžalų miegojimo įpročius. Paaiškėjo, jog vaikai pagal miego naktį kokybę skyla į dvi grupes.

Du trečdaliai apklaustųjų tėvelių prisipažino, jog jų atžalos išmiega visą naktį. Trečdalis apklaustųjų priversti bent kartą per naktį keltis ir savo mažylį raminti.

Naktimis dažniausiai virkauja berniukai. Tokius neramius vaikus auginančios mamos dažniau skundžiasi depresija ir dirglumu.
Tyrimo rezultatai skelbiami leidinyje „Developmental Psychology“. Manoma, jog mažyliai naktimis prabunda vidutiniškai kas pusantros ar dvi valandas – keičiantis miego fazei.

Tyrimui vadovavusi Templo universiteto JAV Filadelfijos valstijoje profesorė Marsha Weinraub teigia, jog vaikai turi išmokti patys nusiraminti, be mamų ar tėčių pagalbos.

Anot specialistės, tyrimas patvirtino: svarbu vaiką kiekvieną dieną migdyti tuo pačiu laiku ir leisti jam užmigti savarankiškai.
„Geriausias patarimas: mažylį kiekvieną vakarą migdyti tuo pačiu laiku, leisti užmigti savarankiškai ir atsispirti norui naktimis keltis ir jį raminti“, – teigia profesorė.

„Sulaukę pusės metų, dauguma mažylių ramiai išmiega visą naktį, mamą nakčia pažadina tik kokį kartą per savaitę. Tačiau ne visi vaikai leidžia savo tėvams išsimiegoti“, – sako specialistė.

Taigi tyrimo metu vaikai buvo suskirstyti į dvi grupes: ramiai miegantys ir tie, kurie naktimis dažnai prabunda. Paaiškėjo, jog mažyliai, kaip ir suaugę žmonės, miega fazėmis, kurios keičiasi kas pusantros ar dvi valandas.

Tyrimo metu tėvų buvo klausiama apie jų mažylio miego įpročius, kai jiems buvo 6, 15, 24 ir 36 mėnesiai. Paaiškėjo, jog net 66 proc. pusės metų mažylių išmiega visą naktį. Tačiau 33 proc. prabunda kiekvieną naktį. Pasiekę 15 mėnesių amžių, tėvus jie žadina tik dvi naktis per savaitę, o sulaukę 24 mėnesių – tik kartą.