Sportiški Švėkšnos šventės akcentai

sportas sveksna stalo tenisininkaiŽiūrovų karštai palaikomi Švėkšnos miestelio šventinių šuolio į aukštį varžybų dalyviai kovojo dėl vertingų prizų, kuriuos jau 21 metus iš eilės dovanoja buvusi švėkšniškė šuolininkė, daugkartinė tarptautinių varžybų dalyvė Ina Pavinkšnytė – Mikulėnienė  (jos asmeninis rekordas – 1,80 m).

Nuo 2012 metų prie renginio rėmėjų prisidėjo ir verslininkai švėkšniškiai Vaida ir Arūnas Danielkai.

Praėjusį savaitgalį šuolių į aukštį varžybose moterų grupėje nugalėjo jauna verslininkė Kamilė Ambrozaitė, prieš metus baigusi Švėkšnos „Saulės“ gimnaziją. Ji pasiekė gerą rezultatą, įveikusi kartelę, iškeltą į 1,50 m aukštį.

Jauniausiam varžybų dalyviui piniginę dovaną jau keletą metų skiria mokytojas Audrius Urmulevičius. Šiemet ją laimėjo vilnietė Rusnė Žilinskaitė. Tikimės, kad po kelerių metų ji šoks žymiai aukščiau.

Vyrų grupėje buvo net keturi lygiaverčiai varžovai.

III vietos apdovanojimus iškovojo Linas Bočkus, ką tik baigęs mūsų gimnaziją. Jis lengvai perskrido 1,85 m aukštį.

Buvęs Švėkšnos vienas geriausių šuolininkų Edgaras Rūtelis, kurio asmeninis rekordas – 1,97 m, dabar dirbantis Klaipėdos kelių policijos vyresniuoju patruliu, sau ir kitiems netikėtai įrodė esąs labai geros sportinės formos. Jo rezultatas – 1,85 m – labiausiai džiugino dukrytę, žmoną ir atvykusią palaikymo komandą.

Nugalėjo šiuo metu geriausias gimnazijos šuolininkas Aleksas Vaitiekus, peršokęs 1,90 m. Jis pasiekė asmeninį rekordą ir pakartojo gimnazijos 15-16 metų amžiaus berniukų rekordą. Tiek prieš daug metų yra peršokę Stasys Šaulys ir Mantas Šaulys.

Gerai į aukštį šoko Mantas Montvydas (1,80 m), Evaldas Stankus (1,70 m), Justinas Bočkus ir Hubertas Bliūdžius (1,65 m).

Nuolatinis renginio svečias, buvęs švėkšniškis Rimantas Kontvainas, Lietuvos edukologijos universiteto docentas, daugelio straipsnių ir mokslinių ledinių autorius, pasveikinęs dalyvius ir žiūrovus, padovanojo savo ką tik parašytą knygą „Mano gyvenimo universitetai“, o Kamilė Ambrozaitė maloniai nustebino tapusi gimnazijos sporto jauniausia rėmėja.

Jau dvyliktus metus visą šventinę dieną sporto salė aidėjo nuo 30-ies vyrų, kurie apie tinkliuką gainiojo stalo teniso kamuoliukus, balsų. Čia vyko tarptautinės komandinės stalo teniso varžybos mokytojui Sigitui Urmulevičiui, Zigmui Glicui, Algiui Pelikšai ir Vytautui Zybartui atminti. Dalyvavo komandos iš Kauno, Mažeikių, Salantų, Klaipėdos, Šilutės ir Sovetsko (Rusija). Matėme žaidžiantį Europos senjorų varžybų prizininką P.Bogušį, Lietuvos ir tarptautinių veteranų varžybų čempionus J.Piekautą ir A.Šaulį (abu – buvę švėkšniškiai), pajėgius jaunus perspektyvius žaidėjus. Laimėjo svečių iš Rusijos komanda ir visi sportu gyvenantys vyrai bei vyrukai.

Krepšininkai pradėjo kovas nuo ankstaus ryto – net 6 komandas iš 9 sudarė įvairių kartų švėkšniškiai. Tarp prizininkų buvo dvi jų komandos, antrą vietą iškovojo vainutiškių ir naumiestiškių trijulė.

Dalyviai dėkingi rėmėjams ir varžybų organizatoriams, nes visi sportininkai buvo apdovanoti.