Sporto kompleksui Gluosnių gatvėje nušvito viltis atsinaujinti

GLUOSNIU SPORTO_1Tūkstančiams rajono gyventojų, pamėgusių laisvalaikį leisti Šilutės sporto komplekse Gluosnių g. sužibo viltis, kad šis pastatas gali būti atnaujintas ir modernizuotas.

Šilutės savivaldybės tarybos politikams tikra naujiena tapo Planavimo ir plėtros skyriaus pasiūlytas sprendimo projektas „Sporto komplekso, esančio Šilutėje Gluosnių g. 13B, modernizavimas“.

Šio komplekso valdytojas yra Savivaldybės VŠĮ „Šilutės sportas“. Įstaigos vadovas Dainius Gricevičius „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Sporto kompleksas statytas 1993 m., o Savivaldybės sporto įstaigos juo naudotis pradėjo nuo 1995-ųjų. Per tuos beveik tris dešimtmečius pastate jokių remontų nebuvo, šiek tiek patvarkytos tik stogo skylės ir atnaujinti langai.

Kompleksas intensyviai naudojamas

Pasak D. Gricevičiaus, gyvenimas sporto komplekse verda nuo pat ryto. Porą valandų čia treniruojasi krepšinio klubo „Šilutė“ žaidėjai, nuo 12 val. mankštinasi vyresnio amžiaus ir neįgaliųjų draugijos nariai, o nuo 14 valandos iki vakaro čia karaliauja Sporto mokyklos jaunimas. Vakarais salėje vyksta Savivaldybės seniūnijų krepšinio komandų turnyrai, be to čia treniruojasi ir moterų krepšinio komanda „Pamarys“, savaitgaliais vyksta šaškių – šachmatų klubo užsiėmimai. Jau pradedama planuoti, kada sportuoti galėtų susirinkti Šilutės miesto bendruomenės.

Tokį salės užimtumą išvardijo D. Gricevičius. Jis neabejoja, kad šimtai šilutiškių ir viso rajono sportininkų bei tūkstančiai jų sirgalių laukia sporto komplekso atnaujinimo, geresnių sporto ir laisvalaikio praleidimo sąlygų.

Gautas kvietimas rengti projektą

Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Indrė Peteraitytė – Nausėdienė Savivaldybės tarybos politikams pasakojo, kad buvo gautas Centrinės projektų valdymo agentūros kvietimas teikti paraiškas. 2020 metų sporto rėmimo fondo lėšomis bus finansuojami projektai, skirti esamų sporto bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui. Todėl ir buvo apsispręsta teikti Sporto komplekso Gluosnių gatvėje projektą. Projekto teikėjais ir partneriais taps „Šilutės sportas“ ir rajono neįgaliųjų draugija.

„Jau seniai bendradarbiaujame su neįgaliųjų draugija. Norėtume kad sporto komplekso bazė būtų geriau pritaikyta naudotis ir negalią turintiems žmonėms. Be to, pateikus projektą finansavimas bus skiriamas konkurso būdu, tad tikimasi, jog tokiems projekto partneriams bus skiriama daugiau balų“, – sakė D. Gricevičius.

Tikimasi sportuojančiųjų daugėjimo

Pasak I. Peteraitytės – Nausėdienės, projekto įgyvendinimo metu numatoma tvarkyti sporto salę (keisti grindis, salę apšiltinti, keisti stogą, įsigyti naujos įrangos). Bus sutvarkyti persirengimo kambariai, dušai, patalpos pritaikytos ir neįgaliesiems. Pasak specialistės, sporto bazės sutvarkymas padidins prieinamumą tikslinėms grupėms (neįgaliesiems, vaikams, jaunimui, bendruomenei). Jie bus suinteresuoti tapti aktyvesniais, todėl tikimasi sportuojančiųjų daugėjimo.

Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamų sporto projektų, skirtų esamų sporto bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui finansavimo ir administravimo taisykles projektui įgyvendinti prašomų skirti Fondo lėšų suma negali būti mažesnė kaip 8 000 Eur ir ne didesnė kaip 450 000 Eur. Projekto vykdytojai turi prisidėti nuosavomis ar kitų šaltinių lėšomis – ne mažiau kaip 10 proc. nuo bendros projekto vertės. Todėl politikai, balsuodami už tokio sprendimo projektą jau žino, kad iš Savivaldybės biudžeto gali tekti pridėti ne mažiau kaip 45 tūkst. Eur.

Visų komitetų politikai vieningai nutarė svarstyti sprendimo projektą Tarybos posėdyje.