Sporto mokyklos 60-metyje – padėkos, sėkmės sagos, aukso ir garbės ženklai

Sporto mokykla_treneriaiŠilutės sporto mokyklai jau 60 metų! Per tą ilgą laiką keitėsi direktoriai, treneriai, išauginta daug gabių sportininkų, iškovota įsimintinų pergalių, taurių, medalių.

Spalio 7-ąją Sporto mokykla visus pakvietė į savo jubiliejaus šventę. Šilutės valdžios atstovai, LR Seimo nariai, sporto federacijų, Lietuvos sporto universiteto atstovai, esami ir buvę auklėtiniai bei jų tėvai pagerbė trenerius ir visą Sporto mokyklos bendruomenę.

Mokyklos direktorius Aivaras Lileikis ir treneriai nusprendė visas renginio metu gautas gėles nuvežti į kapines ir padėti ant trenerių ir sportininkų kapų.

Olimpinio medalio tikisi 2024-aisiaisSporto mokykla_irkluotojai

Jubiliejaus šventės svečiai galėjo pasigrožėti įspūdinga Sporto mokyklos trenerių ir jų auklėtinių iškovotų medalių ir trofėjų kolekcija, kuri buvo eksponuojama Kultūros ir pramogų centro II aukšto fojė. Tai rodo, kad visos sporto šakos čia svarbios ir kiekvienas pasiekimas reikšmingas.

Renginio vedėjas Marijus Budraitis priminė, kad 32 metus Sporto mokyklai vadovavo šviesaus atminimo Izidorius Žilinskas. Per visą 60-metę mokyklos istoriją pasikeitė 8 vadovai, prieš 12 metų vadovauti pradėjo direktorius Aivaras Lileikis.

A.Lileikis džiaugėsi visais, kurie atvyko pagerbti Sporto mokyklą. Jis sakė, kad mokykla didžiuojasi trimis olimpiniais prizininkais. 1988 m. bėgikė Laimutė Baikauskaitė Seulo olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabro medalį. Po 12-os metų – 2000-aisiais Mindaugas Timinskas su Lietuvos krepšinio rinktine iškovojo bronzos medalį, o 2012-aisiais Evaldas Petrauskas iškovojo bronzos medalį Londono olimpinėse žaidynėse.

Direktorius viliasi, kad tradicija laimėti medalį kas 12 metų bus pratęsta, ir 2024-aisiais Sporto mokykla ir visa Šilutė galės didžiuotis dar viena olimpine pergale.

Ryškių laimėjimų nebūtų be trenerių. A.Lileikis jiems dėkojo už nuoseklų darbą ir kantrybę ugdant jaunuosius sportininkus. Taip pat jis išsakė visos sporto bendruomenės svajonę, kad Šilutėje atsirastų naujas sporto kompleksas, kuriame būtų sudarytos geros sąlygos sportuoti.

Žadėjo, kad sporto kompleksas tikrai bus

Sporto mokykla_marskineliai_su_treneriu_parasaisSportininkus ir jų trenerius sveikino šventės globėjas Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Seimo narys Artūras Skardžius, Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Anot mero, šie 60 metų į Šilutės istoriją įrašė ne vieną puslapį gerų įrašų, džiugesio ir malonių akimirkų, laimėjus vieną ar kitą taurę. Visą sporto bendruomenę V.Laurinaitis sveikino su laimėjimais ir pažadėjo, kad sporto kompleksas mūsų mieste tikrai atsiras – jeigu ne 2018-aisiais, tai 2019-aisiais – tikrai.

„Jeigu politikoje vadovų kaita būtų tokia maža kaip Sporto mokykloje, tai Šilutė būtų toli pažengusi ir aplenkusi daug kitų savivaldybių“, – kalbėjo K.Komskis. Anot jo, nors ne visi Sporto mokyklos auklėtiniai pasiekė sporto aukštumų, tačiau visi išsiugdė tvirtą charakterį, ryžtą, draugystę.

K.Komskis specialų padėkos raštą įteikė bokso treneriui, „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatui Vincui Murauskui, o meras jam įteikė Šilutės ženklą – žuvį.

Seimo narys A.Skardžius mokyklos direktoriui A.Lileikiui įteikė paveikslą su Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus linkėjimais ir Kūno kultūros ir sporto departamento sveikinimą.

Už ilgametį jaunųjų sportininkų talentų ugdymą Šilutės rajone ir aukštus pasiekimus Kūno kultūros ir sporto departamento padėkos raštas įteiktas ir sunkiosios atletikos treneriui Liudui Čičirkai.

Pagerbė visus trenerius

M.Budraitis juokavo, kad jubiliejus buvo unikali galimybė visus Sporto mokyklos trenerius pamatyti be sportinės aprangos – su kostiumais.

Visi jie buvo kviečiami ant scenos. Specialiai Sporto mokyklos 60-mečiui sukurtos vardinės sėkmės sagos buvo įteiktos: irkluotojų treneriui Nedui Bartušiui, ilgamečiam  Šilutės krepšinio komandos žaidėjui ir treneriui Petrui Jonikui, sunkiosios atletikos treneriui Laimiui Ličinchai, dziudo meistrui Rimvydui Lukošiui, lengvosios atletikos treneriui Stasiui Oželiui, rankų lenkimo treneriui Aleksandrui Pancerovui, krepšinio treneriams Aliui Rauluškevičiui, Loretai Stančiauskienei, Kęstučiui Šerniui, lengvosios atletikos treneriui – legendai Medardui Urmulevičiui, sunkiosios atletikos meistrui Aivarui Lileikiui.

Rajono vadovai Šilutės sporto mokyklai taip pat įteikė 500 eurų čekį. Perskaityta ir Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės padėka.

Atsidėkodamas už sveikinimus A.Lileikis merui įteikė Šilutės sporto mokyklos marškinėlius su visų trenerių autografais.

Sveikino federacijų atstovaiSporto mokykla_soka

Mokyklos jubiliejų savo atvykimu pagerbė įvairių sporto šakų federacijų atstovai.

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos atstovas dovanas įteikė M.Urmulevičiui, kuris spalio 6 šventė gimtadienį, S.Oželiui, Linai Leikuvienei, sporto mokyklos metodininkei L.Stančiauskienei.

Bokso federacijos atstovai džiaugėsi po 44-erių metų pertraukos Londono olimpinėse žaidynėse šilutiškio iškovotu bronzos medaliu ir daugybe kitų pergalių. Padėkos raštus jie įteikė Šilutės sporto mokyklai ir bokso treneriui V.Murauskui. „Visi rajonai ir miestai pavydi šio trenerio“, – neslėpė jie.

Padėką išreiškė ir Sunkiosios atletikos federacijos atstovai.

Svečiai iš Lietuvos sporto universiteto – visi trys buvę Sporto mokyklos auklėtiniai – aukščiausią LSU apdovanojimą – aukso ir garbės ženklą įteikė treneriams S.Oželiui ir M.Urmulevičiui.

Sporto mokyklą sveikino Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus atstovai, rajono mokyklų vadovai.

Sukūrė ketureilį

Šventėje grojo Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“, šoko „Pamarietės“ šokėjos, vėliau įspūdingus numerius parodė Šilutės „Atėnės“ šokėjos ir gatvės gimnastai „Quatro“.

Renginio pabaigoje dainavo buvęs Sporto mokyklos sunkiaatletis Valdas Lacko. Šilutės kraštą nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje garsinęs rusniškis dėkojo savo sunkiosios atletikos treneriams L.Čičirkai ir savo dėdei L.Ličinchai ir sakė, kad štangos pakėlimą sapnuoja ligšiol.

Sporto mokyklos jubiliejui V.Lacko sukūrė šmaikštų eilėraštį:

„Dėkoju aš treneriui Liudui Čičirkai –
Už vyriškumo mokyklą, o ne šiaip sau kokį cirką,
Už ištvermę dėdei Laimučiui tariu AČIŪ –
Tai tik jie du iš manęs išaugino MALAČI!
Gerbiamas Aivarai, šaunus Jūs vadovas,
Jūs, kaip koksai Sporto rūmų valdovas –
Sąžiningas, jis ir griežtas, ir labai rūpestingas,
Už kiekvieną atletą jis atsakingas.
Norėčiau mokyklai aš Sporto linkėti,
Dar šimtą, gal net porą be šių ir kitų metų,
Linkiu pasiekimų, aukštų rezultatų,
Lai greičiau Šilutėlei Sporto rūmus pastato!“

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.