Sporto taryba svarstė paramą Žirgų sporto ir Kiškių daubos bėgikų varžyboms

SPORTO TARYBADvi sporto organizacijos – Juknaičių žirgų sporto klubas ir VšĮ „Laisvalaikis Šilutėje“ stipriai rizikavo prašydamos paramos savo organizuojamoms varžyboms, kurios įvyks rugpjūčio 24 d. ir 31 d. Šilutės savivaldybės Sporto taryba į posėdį susirinko minimalia sudėtimi: tik 6 nariai iš 11-os. Kadangi Sporto tarybos pirmininkas Vygantas Kamarauskas atostogauja, posėdžiui vadovauti ėmėsi Tarybos narys Tomas Budrikis.
Prašymą galėjo pateikti daug anksčiau

Pradėjus svarstyti Juknaičių žirgų sporto klubo prašymą dėl paramos skyrimo organizuojamoms varžyboms, politikai stebėjosi, kad paramos klubas prašo tik dabar. Juk iki varžybų liko tik kelios dienos, o kada jos vyks organizatoriai tikrai žinojo jau seniai. Buvo ir tokių Sporto tarybos narių, kurie prisimena, jog klubas sporto varžybas organizuoja jau ne pirmą kartą. Tad kodėl tokiam renginiui nebuvo paprašyta paramos iš sporto renginiams skirtos programos?

Tarybos narys Arūnas Pupšys švelnino situaciją, sakydamas, kad jis jau dešimtmetį dalyvauja Sporto tarybos veikloje ir žino, kad Juknaičių žirgų sporto klubas niekada neprašė Savivaldybės finansinės paramos savo organizuojamoms varžyboms. Todėl, jo nuomone, vertėtų skirti paramą ir pasidomėti vyksiančiu renginiu.

Padalino 1000 Eur

Posėdžiui vadovaujantis T. Budrikis perskaitė prašymus. Juknaičių žirgų sporto klubas informavo, jog varžyboms organizuoti prireikė 2900 Eur. Tačiau Savivaldybės sporto tarybos organizatoriai paprašė 850 Eur paramos. Organizatorių teigimu, žirgų sporto varžybose iš kelių savivaldybių dalyvaus 100 žirgų su sportininkais, tarp jų ir kelios Šilutės sporto mokyklos auklėtinės. Varžybų organizatorius įsipareigojo pateikti visą ataskaitą, kaip bus panaudotos Savivaldybės sporto tarybos lėšos.

VšĮ „Laisvalaikis Šilutėje“ šiemet jau antrą kartą organizuoja ekstremalaus bėgimo varžybas Kiškių dauboje. Tik minėtoje vietoje, rugpjūčio 31 d. varžybos įvyks paskutinį kartą, nes tenka pakeisti renginio vietą. „Laisvalaikis Šilutėje“ Sporto tarybos paprašė paramos, nenurodant reikalingos sumos. Viešoji įstaiga paprašyti paramos anksčiau negalėjo, nes ji oficialiai registravosi tik prieš porą savaičių.

Kai kurie Sporto tarybos nariai kalbėjo, kad matė, jog ekstremalių bėgikų varžybos Kiškių dauboje sutraukė daug dalyvių liepos mėnesį. Jose varžėsi vaikai ir suaugusieji – per 200 dalyvių. Todėl visi sakė, kad organizuojamas renginys vertas Savivaldybės paramos.

Sporto tarybos nariai padiskutavo apie valdomą rezervo fondą – 2045 Eur. Pasitarę jie nusprendė 1000 Eur padalinti rugpjūčio mėnesio sportinių varžybų organizatoriams: 700 Eurų nuspręsta paskirti Juknaičių žirgų sporto klubui, o 300 Eur VšĮ „Laisvalaiks Šilutėje“. Rezerve dar liko 1045 Eur, kuriuos bus galima skirti kitiems sporto reikalams.