Sprendimo dėl rinkimų rezultatų dar teks palaukti

 

ISANKSTINIAI RINKIMAIŠiandien prasdėjo išankstinis balsavimas antrajame rinkimų dėl mero posto ture. Kova dėl mero posto Šilutės rajono savivaldybėje nebus stabdoma, o savivaldybės tarybos narių rinkimų rezultatai kol kas lieka nepatvirtinti. Dėl jų bus sprendžiama vėliau, kai tyrimą baigs policija, ir Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) turės daugiau informacijos apie skandalu pasibaigusį balsavimą Saugų rinkimų apylinkėje.

Priminsime, kad VRK panaikinti balsavimo Saugų rinkiminėje apylinkėje rezultatus paprašė Šilutėje išrinktas Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda ir kandidatė į Šilutės rajono savivaldybės tarybos narius Lijana Jagintavičienė.

Tačiau VRK nutarė neskubėti su sprendimu, o geriau palaukti, kol ikiteisminį tyrimą atliekanti policija suteiks daugiau informacijos. Užvakar VRK Komunikacijos skyrius „Šilutės naujienoms“ atsakė, jog kol kas negalima net preliminariai atsakyti, kad bus priimtas galutinis sprendimas.

Anot VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės, galimi keli sprendimai: pripažinti, kad nustatyti pažeidimai neturėjo esminės įtakos balsavimo rezultatams, anuliuoti Saugų rinkimų apylinkės balsavimo rezultatus arba spręsti dėl visos Šilutės rajono rinkimų apygardos balsų.

Trečiadienį Šilutėje prasidėjo Savivaldybės mero antrojo turo rinkimai. 10 valandą išankstinio balsavimo salėje, Šilutės savivaldybės administracijos pastate balsuoti jau buvo atėję 24 žmonės.

Pasak apygardos pirmininko Eugenijaus Judeikio, mero ir Savivaivaldybės tarybos rinkimuose išankstiniame balsavime dalyvavo 799 rinkėjai. Kiek jų bus antrajame ture sudėtinga prognozuoti.

Trečiadienį rinkimų apygardos salėje buvo ramu, rinkėjai ėjo po vieną ar po du. Paklausti kodėl į rinkimus ateina išankstinių rinkimų dieną, šilutiškiai sakė, kad sekmadienį bus išvykę, arba sulauks svečių.