Sprendžiamos vilkytiškių ir saugiškių problemos

„Šilutės naujienų“ Nr. 64 spausdinome straipsnį „Ar atgis merdėjantys Vilkyčių mūrai?“. Jame rašėme apie sovietmečiu statytų Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo kultūros namų būklę. Pastatas, kuriame kol kas veikia tik maldos namai, jau kone griūva, bet dvi vietos bendruomenės nenuleidžia rankų ir tikisi prikelti jį naujam gyvenimui gavusios projektinį finansavimą.

Savivaldybėje kartu su šiuo klausimu svarstyta ir kaip gauti lėšų Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos stadiono bėgimo tako remontui.

Projektą ruoš bendruomenė

Į Savivaldybę atvyko naujai įsteigtos Vilkyčių Švento Brunono bendruomenės vadovas, vos kelias savaites čia klebonaujantis Vytautas Tamašauskas, Saugų seniūnė Anastazija Oželytė, bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininkas Vytautas Laurinavičius.

Pasitelkus Savivaldybės specialistus, bandyta spręsti, kas turėtų teikti Vilkyčių kultūros namų pastato remonto paraišką asociacijai „Lamatos žemė“ – viena iš dviejų pastate besikuriančių bendruomenių ar rajono Savivaldybė?

Klebonas V.Tamašauskas sakė, jog jo bendruomenei problemų rengiant ar administruojant projektą nebūtų – žmogiškųjų resursų yra. „Mūsų tikslas, kad patalpos, kurios priklauso bažnyčiai, būtų perduotos Švento Brunono bendruomenei ir kad pastatas gražėtų. Juo labiau kad šventėms, o reikalui esant – ir šarvojimui, Vilkyčių kaimas neturi patalpų“, – sakė vietos bendruomenę sujudinęs klebonas.

Jis neabejoja, kad abi čia įsikursiančios bendruomenės – Švento Brunono ir „Viltis“ – sugebėtų ir pastatą išlaikyti. Kaip tik apie tokią skaudžią kitų bendruomenių patirtį buvo prabilę Savivaldybės vadovai.

Nuspręsta, kad projektą didžiausiai galimai 690-ties tūkstančių litų sumai teiks Švento Brunono bendruomenė.

Pinigų gal liks ir saugiškiams

Bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininkas V.Laurinavičius kreipėsi į savivaldybę dėl Saugų pagrindinės mokyklos stadiono bėgimo takų. Apie 100 metrų bėgimo tako betoninė danga ypač bloga, išlūžinėjusi, tad mokiniams, anot V.Laurinavičiaus, gresia nelaimės.

Apytikriais skaičiavimais, tokio ilgio dangos atnaujinimas atsieitų apie 94 000 litų, o jei būtų imtasi atnaujinti visų takų dangą, tektų investuoti ir 150 000 litų.

Saugiškiai iš susitikimo Savivaldybėje grįžo nusivylę – kol kas neaišku, ar jie gaus finansavimą. Savivaldybės specialistų tvirtinimu, iš karto atriekti tokią sumą nuo bendros Vilkyčių kultūros namų remontui prašomos sumos negalima.

Negelbėjo ir klebono V.Tamašausko nuomonė, kad vilkytiškiai išsiverstų ir su likusia suma.

Asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininkas V.Laurinaitis mano, jog nusivilti saugiškiams anksti. Gali būti, kad Vilkyčių kultūros namams tokios sumos neprireiks, tada bus galima dalį jos skirti ir saugiškiams. Bet pirma reikia parengti sąmatą Vilkyčiams.