Sprogmenų užderėjo geležinkelininkams, ūkininkui ir baikeriams

sprogmenysIt iš gausybės rago visą savaitgalį rajone pylėsi netikėtų radinių – sprogmenų. Sprogmenų rasta net trijose vietose. Šie radiniai tris dienas ant kojų kėlė visas specialiąsias tarnybas.

Penktadienį, apie 17 valandą, daiktai, panašūs į sprogmenis, rasti Saugų seniūnijos Žemaitkiemio kaime vykdant geležinkelio remonto darbus. Iš Tauragės iškviesti išminuotojai juos sunaikino vietoje.

Šeštadienį panašūs radiniai aptikti jau kitame rajono kampe – Usėnų seniūnijos Užpelkių kaimo laukuose. Ir šie radiniai susprogdinti vietoje.

Sekmadienį, 13.42 val., Bendrajam pagalbos centrui pranešta, jog Šilutėje, Pramonės g., ties 6D namu irgi rasti sprogmenys.
Įvykio vieton buvo išsiųstos Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos, iškviesta greitoji, informuota policija.

Sprogmenys gulėjo prie baikerių „Hellions“ klubo teritoriją juosiančios tvoros. Klubo nariai juos aptiko tvarkydami aplinką. Baikerių prezidentas Arūnas Gečas sako, kad šie praėjusio karo reliktai čia galėjo gulėti ir savaitę, o gal ir mėnesį – niekas nežino, kada ir kas juos čia atnešė ir paliko.

Baikeriai spėlioja, kad juos galėjo palikti ir koks nevykęs metalo ieškotojas.

Savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Romualdas Renčeliauskas sakė, jog mieste rasti trys sprogmenys buvo aprūdiję ir jam priminė aviacijos bombas. Buvo akivaizdu, kad jie irgi Antrojo pasaulinio karo relikvijos. Šiuos radinius išsivežė išminuotojai.

Aiškinamasi, kas padėjo sprogmenis.

R.Renčeliauskas įspėja, kad radus panašius daiktus jokiu būdu jų negalima liesti, juo labiau – kur nors gabenti. Šie mirtį nešantys radiniai žemėje išgulėjo apie 70 metų, tad jų būklė – pavojinga.

Galbūt tereikia tik menko krepštelėjimo, ir sprogmuo nusineš smalsuolio gyvybę. Pamačius įtarimą keliantį daiktą reikia iš karto skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Kol atvyks specialistai, radinio vietą reikėtų saugoti nuo kitų smalsuolių ir vaikų.