Srutų kanalo šulinyje dujomis apsinuodijo darbininkas

"Grabupėlių" kiaulių komplekso veikla yra nepakankamai saugi ir žmogui, ir gamtai. Srutos sutekėjo į kanalizuotą upelį per atvirus šulinių dangčius. 2007 kovo 4-ąją įvykusios ekologinės avarijos padariniai iki šiol nekompensuoti. / Astos Alkaitės nuotr.„Toks jo darbas, pats žmogus jį pasirinko, o kad apsinuodijo dujomis, valydamas užsikimšusį srutų kanalo šulinį, kažin ar galima pavadinti patirta gamybine trauma”, – taip apie ketvirtadienį įvykusį nelaimingą atsitikimą darbe žurnalistei penktadienį kalbėjo Šilutės priemiestyje, Grabupių kaime, veikiančios kiaulių auginimo bendrovės direktorius Aleksas Skablauskas.

Jis sakė, kad užsikimšusią srutų nutekėjimo iš kiaulidžių trasą 30-mečiui šaltkalviui-santechnikui Ž.J. padėjo valyti dar du darbininkai. Į dviejų su puse metro gylio šulinį įlipęs ir nuosėdų sankamšą pašalinęs vienas darbininkas, vos išlipęs, iš karto pasijuto blogai.

Jam svaigo galva, bendradarbiai įtarė apsinuodijimą srutų kanalizacijos šulinyje susikaupusiomis metano dujomis.

Vyrai iškvietė bendradarbiui būtiną greitosios pagalbos tarnybą iš Šilutės, ji nuvežė santechniką į ligoninę.

Paguldytas į Šilutės ligoninės reanimacijos skyrių, vyras atsigavo ir pamažu jau sveiksta.

Direktorius A.Skablauskas, paklaustas, ar turėjo jo įmonės darbininkas kvepavimo kaukę ar kitą kokią pavojingoms sąlygoms tinkamą, saugų darbą užtikrinančią priemonę, sakė, kad jokių papildomų priemonių šiame darbe nereikia.

„Juk išlipo iš šulinio žmogus pats, nors ir svyravo, bet sveikata smarkiai nenukentėjo”, – tvirtino direktorius.

Dėl nesaugios anksčiau šį kiaulių kompleksą valdžiusios UAB „Grabupėliai“ ūkinės veiklos prieš penkerius metus, 2007-ųjų kovo 4-ąją, įvyko ekologinė avarija, per kurią griuvo srutų rezervuaro šlaitas, o išsilieję teršalai padarė 1,6 mln. litų žalą gamtai. Šis ieškinys, kurio Šilutės teismas niekaip nebaigia nagrinėti, nekompensuotas iki šiol.

Šilutės rajono apylinkės teisme kelerius metus vilkintos komplekso „Grabupėliai” gamtos teršimo bylos nagrinėjimas gali būti šiemet vėl atnaujintas.

Teismas šiemet kovo 2 dieną gavo papildomos ekspertizės, kurios pageidavo kaltinamieji, aktą. Jis „Grabupėliams” kainavo 26 tūkst. Bylą nagrinėjanti teisėja Nijolė Šimkienė naujo posėdžio datos dar nepaskyrė.

Vienas iš komplekso „Grabupėliai” bendrasavininkių yra Šilutės rajono tarybos narys, buvęs meras (2000-2001), šį postą dėl viešųjų ir privačių interesų supainiojimo praradęs Algirdas Balčytis.

Silutes naujienu LOGO