Stabdomas „Gazprom-Media“ kontroliuojamų 32 televizijos programų retransliavimas Lietuvoje

Balandžio 20 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimą sustabdyti rusų kalba retransliuojamų bendrovės „Gazprom-Media“ kontroliuojamų 32 televizijos programų laisvą priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Pixabay.com nuotr.

Vasario 24 d. JAV Užsienio turto kontrolės biuras priėmė direktyvą, pagal kurią numatytos ribojančios finansinės priemonės Rusijos Federacijos akcinei bendrovei „GAZPROMBANK“. Šiai bendrovei priklauso Rusijoje esanti bendrovė „Gazprom-Media“, kurios kontroliuojamos 32 televizijos programos šiuo metu yra retransliuojamos ar platinamos internete Lietuvoje.

Lietuvos teritorijoje tiesiogiai ar netiesiogiai retransliuojamų ar platinamų televizijos programų savininkė yra akcinė bendrovė „GAZPROMBANK“.

Ji yra įtraukta į organizacijų, kurioms taikomos sankcijos, sąrašą. Todėl sudarant sutartis dėl programų platinimo ir vykdant mokėjimus bei kitus sandorius, susijusius su televizijos programų platinimu, Lietuvoje veikiantys televizijos programų retransliuotojai ar platintojai internete, tiesiogiai ar netiesiogiai rizikuoja pažeisti sankcijas.

Be to, LRTK mano, kad tokių televizijos programų, kurių savininkams taikomos sankcijos, retransliavimas ar platinimas internete neatitinka nacionalinių saugumo interesų.

Atsižvelgiant į tai bei siekiant apsaugoti televizijos programų retransliuotojus ir platintojus internete nuo galimo sankcijų pažeidimo ir su tuo susijusios finansinės rizikos, LRTK nusprendė sustabdyti televizijos programų „Avto Plius“, „BOKS TV“, „HDL“, „INDIYSKOYE KINO“, „KINOKOMEDIYA“, „KINOMIKS“ „KINOSERIYA“, „Kukhnya TV“, „KVN TV“, „Kto yest kto“, „La Minor TV“, „KHL TV channel“, „M-1 Global“, „Muzhskoye kino“, „Nashe novoe kino“, „Nostalgiya“, „NTV Mir“, „NTV Pravo“, „NTV Serial“, „NTV Stilj“, „Piatnica“, „Piatnica InternationaL“, „RODNOYE KINO“, „Russkaya Noch“, „TB-3“, „THT“, „THT Comedy“, „THT International“, „THT Music“, „ZEE TV“, „Zhivi!“, „Malysh-TV“ retransliavimą ar platinimą internete Lietuvos teritorijoje.