„Stamela” murdosi Vingio mikrorajono centre

Savivaldybei palyginti gerai sekėsi atnaujinti Klaipėdos miesto gyvenamųjų mikrorajonų centrus, tačiau Vingio gatvės kvartalo centre darbai stringa. Jie jau pabrango 0,4 milijono eurų ir vargu bau baigsis šiemet.

Palmiros Mart nuotr.

Sutartį su UAB „Stamela” dėl Vingio mikrorajono aikštės, esančios tarp Vingio ir Ievos Simonaitytės gatvių, ir jos prieigų remonto darbų Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė 2020 m. lapkričio 27 dieną. Šie darbai buvo įkainoti 1,1 milijono eurų ir turėjo būti baigti per trejus metus.

Tačiau jau bene 10 kartų teko šią sutartį koreguoti, stabdyti, o numatytų atlikti darbų kaina pasiekė beveik 1,5 milijono eurų. Ir panašu, kad tai – dar ne pabaiga. Stabdyti darbus buvo sutarta beveik po metų – 2021 m. liepos 26 d. : „Stabdyti sutarties vykdymą nuo 2021 m. liepos 19 d., kol bus parengtas stoginės, esančios tarp Vingio g. 14-16 ir 6-8, griovimo aprašas”.

2021 metų gruodžio 15 d. tarp sutarties šalių buvo pasirašytas papildoma susitarimas, kuriama pažymima „atlikti Vingio mikrorajono aikštės, esančios tarp Vingio ir I. Simonaitytės g., ir jos prieigų remonto papildomus darbus pagal papildomų darbų sąmatą. Papildomų darbų vertė – 32 058,88 Eur, įskaitant PVM.”

Dar už poros mėnesių – naujas susitarimas dėl darbų kainų indeksavimo „sustabdymo laikotarpiu nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki 2021 m. spalio 19 d.” Po šios indeksacijos sutarties vertė išaugo iki 1,227 mln. Eur.

Pradėjusių metų gegužės 26 d. pasirašytas dar viena papildomas susitarimas, kuriame stabdomas sutarties vykdymas nuo 2022 m. gegužės 6 d., kol bus parengtas VN dalies (A laida) projektas ir gautas statybos leidimas.

2022 m. rugpjūčio 26 d. – dar vienas papildomas susitarimas, kuriuo sutarties vertė pasiekia 1,4 milijono Eur. Kainos didėjimo priežastys  – indeksacija, papildomi atlikti ir dar neatlikti darbai.

2022 m. spalio 19 d. Klaipėdos miesto savivaldybė papildomu susitarimu su UAB „Stamela” įsipareigojo „nupirkti papildomus darbus už 8160,80 Eur”.

2021 m. gruodžio 19 d. pasirašytas dar vienas papildomas susitarimas [čia tikriausiai yra techninė klaida, nes skelbiant žinią apie pirkimą matomai turėjo būti įrašyti 2022 metai]. Jame įrašyta, kad savivaldybė nutaria iš savo rangovo „nupirkti papildomus darbus už 150 804,26 Eur (trinkelių dangos įrengimo darbai) + 5480,42 (papildomų lietaus nuotekų įrengimas)”. Už beveik 70 tūkstančių Eur. atsakyta atlikti anksčiau numatytų darbų.

Šiame papildomame susitarime užfiksuota ir nauja sandorio vertė – 1 493 830,98 euro.  Sutarties įgyvendinimo pabaiga išliko ta pati – šių metų rugpjūčio 27 d. Tačiau savivaldybėje kalbama, kad šis papildomas susitarimas – ne paskutinis: ir darbų kaina, ir jų atlikimo terminas gali dar keistis.

„Stamelos” statybų vadovas Kostas Girčius vasarą „Atvirai Klaipėdai” teigė, jog visus darbus žadama baigti iki šių metų pabaigos.

Apie Vingio prekybos centro aikštės rekonstrukciją savivaldybėje pradėta kalbėti dar 2017 metais. Rekonstrukcija apima du objektus – ne tik prekybos centrą, vadinamąjį pasažą, bet ir jo prieigas, t. y., šalia Ievos Simonaitytės g. esantį skverą.

Techninį centro projektą parengusiems bendrovės „Projektai ir CO” atstovams net kelis kartus vykusiuose viešuose pristatymuose teko išklausyti nemažai klaipėdiečių pastabų ir, atsižvelgus į jas, projektą koreguoti.

Bene daugiausiai dėmesio sulaukė svarbiausiu ir techniškai sudėtingiausiu objektu laikyta visą prekybos pasažą uždengianti stoginė, kuri turi būti pakeista skaidraus stiklo dangos stogu su metaline konstrukcija.

”Atvira Klaipėda”