Startavo didžiosios autobusų parko iškeldinimo statybos

KAPSULE AUTOB_PARKAS_3Penktadienio vidudienį, birželio 13 dieną oficialiai startavo didžiosios Šilutės savivaldybės statybos, kurios leis iškeldinti Šilutės autobusų parką iš miesto centrinės Tilžės gatvės ir nukelti jį į Dariaus ir Girėno gatvės akligatvį vakariniame miesto pakraštyje.

Šilutės savivaldybės, autobusų parko vadovai bei investuotojo UAB „Projesta“ ir statybos įmonės UAB „Žibai“ vadovai pasirašė statybų pradžios raštą ir simbolinėje kapsulėje įbetonavo jį į būsimo autobusų parko pastato pamatus kaip žinią ateities kartoms.

Dar po savaitės oficialiai panaši procedūra bus įgyvendinta ir naujos Šilutės autobusų stoties bei prekybos centro „Lidl“ statybvietėje – ten, kur anksčiau buvo miesto vaizdą darkantis, gelžbetoninių plokščių tvora pridengtas Autobusų parko technikos kiemas.

Liko „lengviausias“ darbas – statybos

Leisdami simbolinę kapsulę į naujojo autobusų parko statinio pamatus valdžios atstovai neslėpė džiaugsmo, kad pagaliau neliko jokių kliūčių sumanytoms statyboms įgyvendinti.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad jam, kaip savivaldybės politikui, yra žinoma, jog apie miesto vaizdą darkančio savivaldybės autobusų parko iškeldinimą buvo pradėta svarstyti net prieš porą dešimtmečių. Meras džiaugėsi, kad pagaliau pavyko suderinti savivaldybės bei investuotojų inetresus taip, kad ne tik bus pagerintas miesto vaizdas, bet ir iškils nauji pastatai, bemaž be žymių savivaldybės biudžeto išlaidų.
Beja, pasak mero, šis projektas Lietuvoje yra unikalus ir tuo, kad užleidžiant dalį buvusio autobusų parko teritorijos žemės Šilutės savivaldybei bus pastatyti net du nauji objektai – autobusų parkas ir autobusų stotis.

Investuotojų atstovas UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Darius Baliukevičius teigė, kad pagaliau oficialiai prasideda suplanuoto investicinio projekto įgyvendinimas. Jis pažymėjo, kad jo vadovaujamai bendrovei dar neteko įveikti tiek daug kliūčių parengiamiesiems statybų darbams, kaip buvo Šilutėje. Jis dėkojo ir Savivaldybės, ir autobusų parko admnistracijai už bendras pastangas kantriai įveikti visas kliūtis.

D.Baliukevičius tarsi juokaudamas, sakė, kad statybų generaliniam rangovui UAB „Žibai“ liko lengviausias darbas – nebetrukdomai įgyvendinti suplanuotas statybas. Jo nuomone, tik Šilutės krašto patriotas ir be abejonės didelę patirtį turintis statybos įmonės vadovas Steponas Kazlauskas galėjo sutikti įgyvendinti statybas, kurioms skirta tiek nedaug laiko ir yra tiek daug jas ribojančių sąlygų.

UAB „Šilutės autobusų parkas“ direktorius Artūras Stonkus sakė, jog kartu su statybų pradžios simboline kapsule jis ir jo vadovaujamas kolektyvas pagaliau pamatė „šviesą tunelio“ gale. O tai jau viltis, kad anksčiau ar vėliau jie ir vėl turės savo įmonės namus.

„Nes, ypač šiuo metu, visi jaučiamės kaip benamiai – autobusų parko pastatai ir kiemas sugriauti, o naujųjų dar neturime“, – kalbėjo A.Stonkus.   
Raštą ateities kartoms apie šios statybos sumanytojus ir įgyvendintojus pasirašė Savivaldybės meras V.Laurinaitis, jo pavaduotojas Algis Bekeris, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis, savivaldybės UAB „Šilutės autobusų parkas“ direktorius A.Stonkus bei investuotojų UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius D.Baliukevičius. Raštas su šiuolaikiškų monetų pavyzdžiais simbolinėje kapsulėje buvo įbetonuotas į būsimo autobusų parko pastato pamatus.

Dabar jau niekas nebesutrukdysKAPSULE AUTOB_PARKAS_4

UAB „Žibai“ direktorius S.Kazlauskas net ir tokią iškilmingą – oficialios statybų pradžios dieną prisiminė nuoskaudas, patirtas dėl piktavalių, atitolinusių projekto įgyvendinimo pradžią. Pasak S.Kazlausko, 99 proc. šilutiškių nekantriai laukė ir jaudinosi dėl šio projekto įgyvendinimo pradžios bei sėkmės. O skundus, smarkiai sutrukdžiusius projekto ir statybų pradžią, rašė galimai tik saujelė piktavalių žmonių, kuriems geriau yra tuomet, kai Šilutėje niekas nesikeičia.

Dabar, pasak S.Kazlausko, jau atlaikytos visos įmanomos komisijos, baigti visi projektų derinimai statyboms įgyvendinti darbai. Labai gaila tik vieno – kad statybos darbams liko itin ribotas laikas: dar šiemet – iki spalio 15 dienos turi būti priduoti autobusų parko pastatai, šiek tiek vėliau – autobusų stotis, o gruodžio mėnesį ir pats „Lidl“ prekybos centras.

Statybose be UAB „Žibai“ subrangos pagrindais daugiau Šilutės statybos įmonių dar nedalyvauja, nors specialiems darbams atlikti bus kviečiami talkininkai. Pasak S.Kazlausko, kitoms Šilutės statybos įmonėms tokie glausti darbų terminai ir įtempti darbų įkainiai nėra patrauklūs, juolab, kad galimai jau visi šilutiškiai statybininkai pakankamai turi ir lengvesnių užsakymų.

S.Kazlauskas ir bendrovės statybos darbų vadovas Kęstas Savickas yra įsitikinę, kad iki spalio 15 dienos „Šilutės autobusų parkas“ turės savo kiemą ir naujus namus.