Startavo jubiliejinis – 10-asis ekologinis žygis

 

IMG 20180518_140317Šiandien popiet į jubiliejinį – jau 10-ąjį ekologinį žygį išplaukė gražus būrys gamtos švarai neabejingų šilutiškių.

Tokius žygius prieš 10-metį pradėjo organizuoti Šilutės gražinimo draugijos nariai. Po kelerių metų prie jų prisijungė Turizmo informacijos centro (TIC) darbuotojai, o šiemet – dar ir Vydūno gimnazijos ekologų klubas. Tad jaunųjų vydūniečių buvo bene gausiausias būrys. Kartu su visais plaukė ir TIC’o darbuotojai su direktore Rasa Grygeliene priešakyje.

Beje, jauniausias žygio dalyvis – 10-metis Jonas Rinkauskas plaukė kartu su tėčiu. Šilutės M.Jankaus mokyklos ketvirtokas tikino nė kiek nesibaiminantis kelionės ir suskubo segtis gelbėjimosi liemenę.

Žygeivius išlydėjo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, palinkėjęs jiems sėkmės ir padovanojęs kelionėje būtiną daiktą – kompasą.

Paprašę verslininkų pagalbos, organizatoriai gavo 20 spalvingų baidarių, ir 14 valandą jos pajudėjo iš Šilutės uosto Šyšos upe. Nuplaukto maršruto ilgis – apie 5 kilometrai iki upės žiočių. Visą kelią plaukiantieji rinko šiukšles. Kiek jų surinkta ir kaip žygeiviams sekėsi, informuosime kitą savaitę „Šilutės naujienose”.