Startavo klimato kaitos kampanija „Neturime planetos B“

Gegužės 9 d. Vilniuje vyko Europos dienai paminėti skirti renginiai, kurių metu visuomenei buvo pristatyta klimato kaitos kampanija „Neturime planetos B“.

Renginio metu Rotušės aikštėje įsikūrė Juodasis Žemės kambarys. Užėjus į jį, pasitiko tamsa, klimato kaitos vaizdai ir garsai, kurie padėjo suprasti, kad klimato kaita nėra koks nors tolimas, nuo mūsų nepriklausantis reiškinys, bei kvietė apmąstyti savo indėlį į gamtoje vykstančius neigiamus pokyčius.

Į kylančius klausimus apie klimato kaitą atsakė kampanijos ambasadorius – tinklalaidės „Išpakuota“ autorius ir tvarios gyvensenos ekspertas Andrius Šatas. Renginyje dalyvavo Aplinkos projektų valdymo agentūros ir Aplinkos ministerijos atstovai. Savo mintis apie žmonijai reikalingus pokyčius, siekiant išsaugoti planetą Žemę, renginio dalyviai galėjo išreikšti prisidėdami prie bendro paveikslo „Turiu tik vieną planetą“ tapymo.

Šios Aplinkos projektų valdymo agentūros rengiamos kampanijos, vėliau keliausiančios per visą Lietuvą, tikslas – išsklaidyti su klimato kaita susijusius mitus, parodyti, kaip klimatą veikia mūsų pačių elgesys, paskatinti jį keisti. Klimato kaita vyksta jau dabar, tad metas imtis asmeninės iniciatyvos ir pradėti saugoti savo planetą, nes kitos Žemės neturime.

Pagal BNS inf.