Startavo „Lidl“ ir autobusų stoties statybos

LIDL KAPSULE_3Praėjus savaitei po to, kai įvyko autobusų parko pastato statybvietės oficialus atidarymas – praėjusį penktadienį, Šilutės miesto pietinėje dalyje įleista dar vienos pradėtos statybos kapsulė. Iškeldinto autobusų parko vietoje dabar pradėta statyti naujoji autobusų stotis bei prekybos centras „Lidl“.   Į taip seniai šilutiškių lauktos statybų pradžios paminėjimą – simbolinės kapsulės įleidimą – atvyko Šilutės savivaldybės, UAB „Šilutės autobusų parkas“ vadovai bei investuotojo UAB „Projestos projektai“ ir statybos rangovo UAB „Žibai“ vadovai. Galimai dėl to, kad dėl šio objekto per pastaruosius kelis mėnesius visiems suinteresuotiems asmenims teko daug išgyvenimų ir nerimo, statybvietę ir jos iniciatorius palaiminti buvo pakviestas kunigas – Žemaičių Naumiesčio klebonas Stanislovas Anužis.

Atrodo neįtikėtina, tačiau visas trijų statybos objektų kompleksas – naujasis autobusų parkas, autobusų stotis ir prekybos centras turi būti pastatyti iki šių metų gruodžio 6 dienos. Žadama, kad prekybos centras „Lidl“ duris atvers jau šių metų Kalėdų šventei, o autobusų parkas bei naujoji stotis turi būti pastatyti dar anksčiau – paeiliui spalio ir lapkričio mėnesiais. Šių statybų finansavimui investuotojai skyrė 2,5 mln. Eur.

Jaučia padidintą dėmesį

Statybų rangovas UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad nors būsimo prekybos centro pamatai montuojami dar tik kelios dienos, tačiau jis jau suprato, kad šioms statyboms stebėtojų dėmesio netrūks. S.Kazlauskas asmeniškai jau buvo pakviestas aiškintis policijos pareigūnams, kuriems skundą dėl statybvietėje kylančio triukšmo nusiuntė vienas vietos gyventojas.

Policijos pareigūnai gavo neprisistačiusio asmens skundą, kad 20 val. jam dar trikdoma ramybė. Žinant, koks įtemptas yra statybų grafikas, pasak S.Kazlausko, jis tikrai negali pažadėti, jog statybininkai nebus priversti dirbti ir po darbo valandų. S.Kazlauskas tik pažadėjo, kad oficialiai nustatytas ramybės laikas – nuo 22 val. – tikrai nebus pažeistas. Kitu laiku dėl statyboms įprasto triukšmo teks visiems pakentėti – tai neišvengiama.AUTOBUSU PARKAS_2

Beje, tik ką statybos darbus pradėjusi bendrovė jau sulaukė vienos valstybinės inspekcijos patikrinimo, kuriai prireikė pateikti atsakymus į kelių lapų klausimyną. Pasak S.Kazlausko, tokie dalykai tokiu įtemptu metu labai trukdo darbą.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, kalbėjo, kad dabar, kai jau suplanuotoms statyboms suderinti visi reikiami dokumentai, gauti statybų leidimai, jis pasirengęs būti kantrus – kaip mokė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Pasak jo, pradėjus statybas visi skundai nebeturi reikšmės, jis į juos nebekreips ypatingo dėmesio.

Kad žmonėms būtų gera ir patogu

Simbolinės kapsulės įleidimo procedūrai vadovavęs renginių vedėjas Marijus Budraitis kiekvieną asmenį, pakviestą pasirašyti po laišku apie statybas ateities kartoms, prašė pasakyti savo įspūdžius.

UAB „Žibai“ direktorius S.Kazlauskas sakė, kad sutvarkius šį miesto kampą bus atliktas didelis darbas, kuris labai papuoš Šilutę. Jis dėkojo visiems prisidėjusiems prie projekto parengimo ir statybų pradžios ir išsitarė, jog tikisi glaudaus bendradarbiavimo sprendžiant galimas problemas iki pat visų darbų užbaigimo.

Investuotojų atstovas, UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Darius Baliukevičius teigė, kad iki prekybos centro ir UAB „Šilutės autobusų parkas“ objektų statybos pradžios buvo atlikta daug darbo. Jo teigimu, įvairių projekto dokumentų parengimas ir sąlygų derinimas truko pusantrų metų. Šie darbai nėra taip akivaizdžiai matomi kaip statybos, nors pareikalavo daug kantrybės, išgyvenimų ir apmąstymų. Tenka tik apgailestauti, kad konkrečioms statyboms laiko liko tik pusmetis. D.Baliukevičius juokavo, kad, jeigu „Žibams“ prireiks talkos, kad statybų darbai būtų užbaigti laiku, tai ir investuotojai prikibs pamūryti ar padažyti…

Klebonas S.Anužis, šventindamas statybų pradžią – simbolinės kapsulės įleidimą, kartu laimino ir visus čia dirbančiuosius, kurie labai stengiasi, kad šilutiškiams savo mieste būtų gera ir patogu gyventi.