Startuoja „Maisto banko“ akcija

maisto bankassŠį penktadienį ir šeštadienį 151 MAXIMA parduotuvėje 59 šalies miestuose ir miesteliuose vyks kasmetinė pavasarinė paramos ir labdaros fondo „Maisto bankas“ akcija. Praėjusių metų pavasarį ir rudenį vykusios akcijos mušė rekordus, o MAXIMA pirkėjai jų metu buvo dosniausi – tąkart paaukojo maisto už beveik 1 mln. litų. Tai sudarė beveik pusę visos šių akcijų metu „Maisto banko“ surinktos paramos maistu.

MAXIMA parduotuvės sudaro beveik 40 proc. visų prekybos vietų šalyje, kuriose vyksta du kartus per metus – rudenį ir pavasarį – inicijuojamos „Maisto banko“ akcijos. Akcijų metų MAXIMA parduotuvėse surenkama parama maistu tradiciškai taip pat būna didžiausia – kiekvienos akcijos metu vidutiniškai tinklo parduotuvėse skurstantiems surenkama daugiau nei 126 tūkst. vienetų įvairių ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė siekia kelis šimtus tūkstančių litų. Per pastaruosius ketverius metus MAXIMA parduotuvėse „Maisto bankui“ paaukota maisto jau už maždaug 4 mln. litų.

„Nuoširdžiai dėkojame už rūpestį ir dosnumą savo klientams, kurie jau ne vienerius metus aktyviai dalyvauja „Maisto banko“ akcijose. Sutelkę jėgas mes drauge galime pasiekti, kad paramos sulauktų kuo daugiau jos stokojančių“, – sako MAXIMA LT, UAB Įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Inga Romanovskienė.

MAXIMA skurstančiųjų neužmiršta ne tik maisto rinkimo akcijų metu, bet ir ištisus metus. suteikdama galimybę klientams aukoti, įsigyjant tik MAXIMA parduotuvėse prie kasų esančius specialius obuolio formos 3 ar 5 litų vertės „Maisto banko“ žetonus. Pirkdami šiuos paramos žetonus, MAXIMA klientai papildomai per dvejus pastaruosius metus labdaros ir paramos fondui skyrė daugiau nei 60 tūkst. litų paramos.

Už šias lėšas nupirkta daugiau kaip 30 tūkst. vienetų įvairių produktų, kuriuos „Maisto  banko“ komanda išdalino maisto stokojantiems šalies gyventojams.

„Maisto banko“ duomenimis, žemiau skurdo rizikos ribos Lietuvoje vis dar gyvena  apie 560 tūkst. žmonių. Dažniausiai tai yra bedarbiai, vienišos motinos, daugiavaikės šeimos, neįgalieji ir pagyvenę žmonės.

Šių metų pavasarinė „Maisto banko“ akcija MAXIMA parduotuvėse prasidės šį penktadienį, balandžio 11 dieną, 15 valandą ir tęsis iki šeštadienio 20 val. Tikslus „Maisto banko“ akcijoje dalyvaujančių MAXIMA parduotuvių sąrašas bus nurodomas svetainėje www.maxima.lt. Tradiciškai skurdžiai gyvenantiems žmonėms bus prašoma aukoti įvairių kruopų, dribsnių, makaronų, aliejaus, miltų, konservų ar kitų ilgai negendančių maisto produktų.

O išskirtinai MAXIMA klientams bus suteikta galimybė paaukoti ne tik maisto produktų, bet ir skirti 5 litus, kasoje pateikus specialią „Maisto banko“ savanorių dalinamą skrajutę.

Papildoma informacija: MAXIMA su „Maisto banku“ bendradarbiauja jau ketverius metus. „Maisto banko“ paramos žetonai yra drauge įgyvendinamo projekto „Tapk Maisto banko draugu“ dalis ir yra parduodami išskirtinai tik MAXIMA parduotuvėse.

Klientai, bet kurioje MAXIMA parduotuvės kasoje kasininkei pateikę prie kasų esantį 3 Lt ar 5 Lt vertės „Maisto banko“ paramos žetoną, skiria tokios pat vertės piniginę auką maisto produktams skurdžiai gyvenantiems Lietuvos žmonėms įsigyti. 2010 metų Europos Maisto bankų federacijos asamblėjoje Budapešte Lietuvos projektas „Tapk Maisto banko draugu“ pripažintas pažangiausia metų akcija.