Startuoja plastikinių butelių kamštelių rinkimo konkursas „Kamštelių vajus‘2015”

kamsteliu vajus 2015Balandžio 23  d. prasideda jau ketvirtus metus VšĮ „Draugiški šeimai“ organizuojamas plastikinių butelių rinkimo konkursas „Kamštelių vajus“.

„Visos Lietuvos ugdymo  įstaigos, šeimos ir pavieniai asmenys, visi, kurie yra neabejingi ekologijai,  yra  kviečiami rinkti plastikinius butelių kamštelius perdirbimui. Šiame konkurse dalyvauja tūkstančiai vaikų ir suaugusiųjų  visoje Lietuvoje – 2014 metais konkurso finalo metu buvo surinkta 7909 kg plastikinių butelių kamštelių, dalyvavo 200 komandų;  2013 metais  buvo surinkta 4110 kg, o 2012 metais  922 kg plastikinių butelių kamštelių. Esu dėkinga VšĮ „Žaliasis taškas“ kuri kiekvienais metais palaiko ir remia konkursą, padengia organizavimo išlaidas ir įsteigia prizus.“ – teigia konkurso organizatorė.kamsteliu vajus2 2015

„Kiekvienais metais konkursas vis plečiasi, kamštelių surenkam vis daugiau ir norinčių dalyvauti konkurse skaičius didėja. Dažnai stebiuosi žmonių entuziazmu, renkant kamštelius. Žinau, kad juos renka ne tik vaikai ir sąmoningi, apie gamtos taršą, ekologiją galvojantys piliečiai. Ne kartą esu gavusi laiškų ir mažų Lietuvos miestelių ir kaimų, kad šitas konkursas yra labai geras, nes jame gali dalyvauti ir pijokai. Žinau, kad kai kurie gerdami alų tikrai renka kamštelius. Atrodo komiškai, bet gal ir asocialiems žmonėms reikia tokio konkurso kaip vilties ar žaidimo? Man dažnai sako, kad nereikia mums didelių prizų ir dovanų už dalyvavimą konkurse. Vaikai ir suaugę mielai rinktų kamštelius be jokių paskatinimų ar dovanų, labai prašo konkurso organizavimą tęsti kasmet. Jeigu neturėčiau tokio milžiniško palaikymo iš pačių konkurso dalyvių, kažin ar jį organizauočiau toliau. Nėra paparasta tai padaryti, nes gyvenu ne Lietuvoje.“ – pasakoja Londone gyvenanti konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė.

Konkurso  starto renginyje Konstitucijos prospekte vyks meninė  – socialinė akcija „Augu koks?“. Bus atidengtas trijų skulptūrų – Niekučių šeimos ansamblis. Tai iš vielos tinklo pagamintos tuščiavidurės skulptūros, kurios bus užpildytos plastikiniais butelių kamšteliais.

Skulptūras kuria kitokio dizaino studija „Absurdo idėjos“. Jos įkūrėja, dizainerė Jurgita Jakubauskaitė sako: „Absurdo idėjos“ yra nuolatinis įvairių aplinkosaugos akcijų kūrėjas ir organizatorius. Man svarbu kaip gyvensime ir ką valgysime rytoj, kokiame mieste augs mūsų vaikai. Niekučių šeimos skulptūrų ansamblis labai simboliškas. Šeimoje bus ir nėščia moteris, kurios pilvas bus pripildytas plastikinių butelių kamštelių  ir mažas vaikas. Kokia tų vaikų ateitis? Koks pasaulis juos sups užaugus? Apie tai reikia galvoti dabar. Prisidėti kuo gali. Jeigu negali sukurti visa keičiančio ekologijos projekto, tai bent numestą plastikinį butelio kamštelį pakelti tikrai gali.“

Kitokio dizaino studija „Absurdo idėjos“ praeitą rudenį Vilnelėje ties Užupiu  pastatė  tris klozetus. Tai drauge su Baltijos aplinkos forumu vykdyta meninė instaliacija su aplinkosaugine potekste apie Baltijos jūros taršą. 2013 m. Europos Komisija yra išrinkusi „Absurdo idėjas“  konkurso „Tau patinkantis pasaulis“ laimėtoja už geriausią kovos su klimato kaita sprendimą Lietuvoje.

Konkursas „Kamštelių vajus‘2015” tęsis šešis mėnesius. Prisiregistruoti konkursui galima iki rugsėjo 10 d. , užpildant registracijos formą, kurią rasite www.kamsteliuvajus.lt

Spalio mėnesį vyks konkurso finalas net dvylikoje Lietuvos miestų. Juose bus įrengti kamštelių surinkimo punktai: Spalio 6d. Utena, Spalio 7d. Panevėžys, Spalio 8d.  Joniškis, Spalio 9 d. Mažeikiai, Spalio 12d. Plungė, Spalio 13d. Šilutė, Spalio 14d. Kelmė, Spalio 15d. Kaunas, Spalio 16d. Marijampolė, Spalio 19d. Alytus, Spalio 20d. Druskininkai, Spalio 21d. Vilnius.

Meninė  – socialinė akcijos „Augu koks?“  vyks balandžio 23 d. 16 val. prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC) (Konstitucijos pr. 25, Vilnius)

Konkurso „Kamštelių vajus“ organizatorius: Vš Į „Draugiški šeimai“

Daugiau informacijos apie konkursą ieškokite:  www.kamsteliuvajus.lt ir www.ekodaiktai.lt