Startuoja „Tūkstantmečio vaikų akademija“: mokslo superžvaigždės dalinsis žiniomis su moksleiviais

Daugiau nei dešimtmetį gyvuojantis televizijos projektas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ žengia į naują etapą. Jau šią vasarą Vilniuje ir Kaune prasidės „Tūkstantmečio vaikų akademija“ – savaitinės skirtingų mokslo sričių sesijos po atviru dangumi, kuriose paskaitas moksleiviams dėstys pasaulyje vertinami stipriausi šalies specialistai.

Nuo liepos 12 dienos net septynias savaites Vilniuje ir Kaune 13 – 19 metų moksleiviai bus kviečiami į kasdienes savaitines sesijas. „Kiekvienas jų galės pasirinkti savaitę pagal savo pomėgius: nuo gyvybės mokslų iki politikos pasaulio vingrybių, nuo gilinimosi į meno pasaulį iki fizikos stebuklų.

Akademijos lektoriais taps žinomiausių pasaulio universitetų absolventai, mokslo, verslo, politikos ir meno žvaigždės, kasdien linksmintis kvies žymiausi Lietuvos muzikantai ir DJ. Žinias ir pramogas deriname neatsitiktinai – mums labai svarbu, kad projektas atneštų realų pokytį vaikams, jų suvokimui apie mokslą, o forma būtų tokia, kad vaikai su džiaugsmu norėtų tai kartoti. Ieškome santykio tarp vertės ir pramogų, nes mokytis gali ir turi būti smagu“, – sakė „Tūkstantmečio vaikų akademijos“ sumanytojas Laurynas Šeškus.

„Be galo džiaugiamės, kad savo žiniomis akademijoje sutiko dalytis tikras mokslo, verslo, meno ir politikos žvaigždžių desantas. Jie pasirinko ryškiausias ir svarbiausias, pačias įdomiausias temas, kurios garantuotai sudomintų ne tik moksleivius, bet ir suaugusiuosius. Tikime, kad „Tūkstantmečio vaikų akademijos“ absolventai į mokslą visą likusį gyvenimą žiūrės kitaip – su milžinišku smalsumu ir noru sužinoti dar daugiau“, – sakė jis.

„Visą savaitę „Tūkstantmečio vaikų akademijoje“ praleidę studentai iš esmės pagilins žinias vienoje ar kitoje mokslo srityje. Tikime, kad iš viso dešimties paskaitų kursas gali iš esmės pakeisti požiūrį tiek į vieną discipliną, tiek į žinojimą bei mokslą apskritai. Kokios yra gyvybės mokslų šakos? Kaip suprasti Čiurlionį, o tuo pačiu – kokius klausimus kelti domintis kitais menininkais? Kas valdo visą pasaulį ar kaip nuo žaibo žmonija sugebėjo nukeliauti iki supermodernių OLED ir lazerių technologijų? Šiuos klausimus moksleiviai ne palies paviršutiniškai, o supras. Tos žinios ir gebėjimas pažvelgti giliau gali apversti jauno žmogaus požiūrį į mokslą, išsilavinimą ir padėti atrasti sužinojimo džiaugsmą“, – teigė prodiuseris.

Savo žiniomis „Tūkstantmečio vaikų akademijoje“ sutiko dalytis Lietuvos mokslų premijos laureatas dr. Mikas Vengris, Oksfordo absolventas, išrinktas Metų mokslo žmogumi dr. Aurimas Vyšniauskas, medžiagų inžinerijos ir mokslų daktarė Akvilė Zabiliūtė-Karaliūnė, ISM universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas, Oksfordo universiteto doktorantė Emilė Radytė, NASA stažavęsis Aivaras Vilutis, politikas Linas Linkevičius, politologas Linas Kojala, žurnalistai Dovydas Pancerovas, Liudas Dapkus ir Rytis Zemkauskas, Vilniaus licėjaus mokytojas Ričardas Jankauskas, muzikantai Vidas Bareikis, Raminta Naujanytė-Bjelle ir Jonas Nainys bei daugybė kitų mokslo, politikos, verslo ir meno žvaigždžių.

Vilniaus Vingio parko estradoje vyks net keturios sesijos nuo liepos 12 dienos. Rugpjūčio 9 dieną „Tūkstantmečio vaikų akademija“ kelsis į Kauno Nemuno salą, kur įvyks dar trys sesijos. Pagrindiniai „Tūkstantmečio vaikų akademijos“ partneriai – viena didžiausių biotechnologijų bendrovių Lietuvoje „Thermo Fisher Scientific Baltics“, tapę aktyviais partneriais rengiant aktualią, perspektyvią ir šiuolaikišką gyvybės mokslų programą. Finansinio raštingumo puoselėjimu besirūpinantis bankas „Swedbank“ aktyviai įstraukė ruošiant paskaitas finansinio raštingumo bei verslumo temomis. Daugiau informacijos www.tukstantmeciovaikuakademija.lt.