Statybininkai H.Šojaus dvaro rekonstrukcijos defektų neskuba taisyti

H SOJAUS DEFEKTAIŠilutės r. savivaldybės administracija ir Savivaldybės tarybos vadovybė nerimauja, kodėl statybininkai netaiso H.Šojaus dvaro rekonstrukcijos defektų.

Rekonstrukcijos pabaiga buvo numatyta rugsėjo 1 dieną, dabar atidėta iki lapkričio 28 dienos. Statybininkams leista defektus taisyti tris mėnesius, vienas mėnuo iš šio termino jau įpusėjo, bet jokie tvarkymo darbai nevyksta.

Administracijos priekaištai

Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis rugsėjo 9 dieną H.Šojaus dvaro rekonstrukcijos darbų rangovui UAB „Konsolė“ įteikė raštą dėl atliktų statybos darbų defektų taisymo.

Savivaldybėje tą pačią dieną įvyko rajono vadovų ir administracijos specialistų bei rekonstrukcijos rangovo bei subrangovų atstovų susitikimas, kuriame buvo aiškinamasi dėl darbų kokybės, ginčijamasi dėl defektų ir jų atsiradimo priežasčių.
Susitikime dalyvavo statybos techninės priežiūros UAB „Kelvista“ atstovas Tomas Mitrikevičius, o dvaro rekonstrukcijos projekto vadovė Saulutė Domanskienė nedalyvavo.

S.Šepučio pateiktame dvaro rekonstrukcijos atliktų darbų defektų sąraše – net 11 problemų, kurias statybininkai turėtų ištaisyti. Kai kurioms problemoms ištaisyti gali nebeužtekti laiko, nes palankūs orai gali netrukus baigtis.

Bene sudėtingiausia bus sutvarkyti dvaro aikštės akmeninį grindinį. Jame yra nemenkų įdubimų, o vasaros lietūs parodė, kad po lietaus nemaža dalis grindinio lieka apsemta.
H SOJAUS DEFEKTAI 2
Dėl šio defekto statybininkai ginčijosi mažiausiai, žadėjo grindinį taisyti, sutankinti paklotus akmenis ir tvarkyti nuolydį.

Prie įėjimo į dvaro centrinius rūmus paklotos slidžios plytelės, kurios palijus ar pasnigus neabejotinai taptų nelaimės priežastimi. Muziejaus direktorės Rozos Šikšnienės nuomone, ten sudėtos glazūruotos vidaus apdailos plytelės, o ne akmens masės plytelės, kaip nurodyta projekte.

Šį faktą ginčijo UAB „Konsolė“ statybos inžinierius Jonas Blankas, teigdamas, kad plytelės yra tokios, kokios buvo nurodytos techniniame statybos projekte.

Centrinių rūmų salėse paklotose medinėse grindyse jau atsirado plyšių. Juos statybininkai bandė glaistyti silikonu, bet administracijos direktoriaus S.Šepučio nuomone, grindys turi būti perklotos.

Neįtikinamai skambėjo statybininkų pasiaiškinimai, kad grindų lentų drėgnumas ir kokybė atitiko techninio projekto aprašymus, kad suaižėjusios grindys sudaro senoviškumo įspūdį.

Toks pats statybininkų pasiaiškinimas buvo ir dėl nekokybiškų, tarsi kirviu tašytų durų kai kuriose vidaus patalpose.

Savivaldybės vadovai, kaip projekto užsakovo atstovai, priekaištavo dėl naujos  konferencijų salės durų, skirtingų grindų dangos sujungimų. Vadinamajame tarnų name nesaugiai įrengti radiatorių šilumos reguliatoriai, laiptų pakopoms naudotos plytelės galėtų būti pakeistos į mažiau slidžias, laiptams tinkamas plyteles.

Strėlės – projekto vadovei

Rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis turėjo daugiau priekaištų statybininkams, nei nurodyta Savivaldybės administracijos direktoriaus S.Šepučio defektų sąraše.

Jis sako negalintis patikėti, kad metaliniai vartai į dvaro kiemą yra pagaminti kokybiškai, abejoja, ar iš viso tokios kokybės vartai tinkami reprezentaciniam Šilutės objektui – dvaro kompleksui. Jo nuomone, vartai turėjo būti ne suvirinti iš standartinių metalinių liejinių, o pagaminti kalvio kaip autorinis darbas.

A.Balčytis rodė lietvamzdį, kuriuo vanduo tekės tiesiog ant įėjimo laiptų. Pasak vicemero, tokios nesąmonės nedarytų joks sau pastatą statantis žmogus.sojaus dvaras grindys

A.Balčytis priekaištavo ne tik statybininkams dėl prastai atliktų darbų, bet ir statybos techniniam prižiūrėtojui T.Mitrikevičiui.
T.Mitrikevičius gynėsi tvirtindamas, kad jis gali fiksuoti defektus tik tuomet, jeigu statybininkai ką nors atliko nukrypdami nuo projekto. Jeigu Savivaldybė įžvelgia defektus, kurie padaryti dėl projektuotojo kaltės, o ne dėl statybininkų, pasak T.Mitrikevičiaus, jis yra bejėgis.

Posėdžio dalyviai sutarė susirinkti dar kartą siauresniame ratelyje, kad kiekvieną defektą išstudijuotų tiksliai – ar atliktas darbas ir panaudotos medžiagos atitinka projektą.

„Konsolės“ statybos inžinierius J.Blankas kalbėjo, kad visi pagrįsti defektai bus ištaisyti. Šiems darbams yra jau parinkti subrangovai ir užsakytos naujos medžiagos.

Vicemeras A.Balčytis ir jam pritariantis kolega Algirdas Gečas baigė susirinkimą tvirtindami, kad H.Šojaus dvaras yra miesto reprezentacinis pastatas, todėl bus atidžiai žiūrima, jog visi trūkumai būtų pašalinti.