Statybininkai Inkakliuose pribaigė valdžios kantrybę

INKAKLIAIŠilutės rajono merė Daiva Žebelienė, apžiūrėjusi baigiamas rekonstruoti Inkaklių bendruomenės patalpas, sakė: „Dar neįžengusi į objektą galėjau pasakyti, kokius trūkumus išvysiu, nes ten, kur dirba daugelio statybų darbų rangovai – UAB „Statybų valdymo sprendimai“ – trūkumai kartojasi. Ir Inkakliuose šios įmonės statybininkai dirbo tokiu pat stiliumi kaip Vainute, Juknaičiuose ar Žemaičių Naumiestyje“.

Įrengdami Inkaklių bendruomenės namus, statybininkai atmestinai prijungė prausyklas, signalizacijų laidai ir vamzdynai išvedžioti sienų ir lubų paviršiumi, lauko laiptų plytelės slidžios, su pavojingais kraštais.

Atrodo, kad dirbama nieko nederinant su seniūnijos administracija ar bendruomenės atstovais, nes net sienos visose statybvietėse nudažytos ta pačia spalva.

Ypatingas dosnumas – mero gyvenvietei

Tokių priekaištų ir prielaidų kilo D.Žebelienei, jos pavaduotojui Algirdui Balčyčiui ir rajono Tarybos nariui Vytautui Laurinaičiui, atvykusiems apžiūrėti Švėkšnos seniūnijos Inkaklių bendruomenės „Ašva“ patalpų. Sovietmečio statybos gigantiškame pastate bendruomeninės organizacijos poreikiams rengiama daugybė kabinetų, nors tokiai organizacijai jų nereikėtų nei pusės.

Apie užmojų neracionalumą liudija ir tas faktas, kad to paties gigantiško pastato antrame aukšte, šalia kaimo bibliotekos, suplanuota įrengti dar vienas patalpas bendruomenei – daugiafunkcinį centrą, kuriame turėtų būti dar keli erdvūs, nežinia kokios paskirties kabinetai.

Iš kur toks Savivaldybės dosnumas? Ar tikrai Inkaklių gyvenvietei, turinčiai tik 600 gyventojų, vienu metu būtina padovanoti naujus bendruomenės namus ir dar atskirą daugiafunkcinį centrą? Apie visų šių patalpų naudojimo planus paklaustas seniūnijos specialistas Bronius Oželis negalėjo patvirtinti, kad Inkaklių gyvenvietėje yra tiek daug aktyvių žmonių, kad jiems prireiktų visų rekonstruotų patalpų.

Paskaičiavę investicijas į jau užbaigtus, tik nepriduotus Savivaldybės komisijai bendruomenės „Ašva“ namus (560 tūkst. Lt) ir dar planuojamą rengti daugiafunkcinį centrą (180 tūkst. Lt), apžvalgos dalyviai svarstė, kaip galėjo atsitikti, kad tokios investicijos suplaukė į vieną nedidelę gyvenvietę.

V.Laurinaičio nuomone, taip galėjo atsitikti tik dėl buvusio rajono mero Virgilijaus Pozingio įtakos – Inkakliuose gyvena jo šeima.

Seniūniją baugina šildymo kaštai

Bendruomenės patalpose statybininkai jau, ko gero, mėnuo nieko nebedaro.INKKAKLIAI 2

Keista, bet tą dieną, kai apsilankė rajono vadovai, bendruomenės namai buvo neužrakinti, o viename iš dar nenaudojamų tualetų kaito elektrinis radiatorius.

Mero pavaduotojui A.Balčyčiui paklausus, kas apmokės šių namų elektros sąskaitą, B.Oželis, gūžtelėjęs pečiais, sakė, kad tikriausiai Švėkšnos seniūnija.

B.Oželis neabejoja, kad ne tik elektros, bet ir kitos bendruomenės namų bei būsimo daugiafunkcinio centro patalpų komunalinės išlaidos atiteks seniūnijai. Ją jau dabar baugina būsimas kelių šimtų kvadratinių metrų šildomas plotas, nes šildyti reikės vien tam, kad išsaugotų tiek daug rekonstruotų patalpų.

Remontavo, nors neturėjo užsakymo

Rajono vadovai aplankė ir būsimo daugiafunkcinio centro patalpas ir buvo priblokšti. Pasirodo, čia jau yra pradėti paruošiamieji rekonstrukcijos darbai: sienos paruoštos glaistymui ir dažymui, sudėti nauji langai, pasiruošta dėti naujas duris. Bet juk dar net nebuvo skelbtas konkursas šiems darbams atlikti!

B.Oželis patvirtino, kad ta pati bendrovė „Statybų valdymo sprendimai“, kuri rekonstravo bendruomenės namus, buvo pradėjusi darbus ir būsimame daugiafunkciniame centre, tačiau vasario ar kovo mėnesį darbus nutraukė.

Merė stebėjosi, kaip galėjo būti pradėtas daugiafunkcinio centro patalpų remontas be jokio Savivaldybės užsakymo ar sutarties. Negi jau iš anksto buvo užsitikrinta, kas laimės darbų viešąjį konkursą?

Statybininkų versija: sutartis buvo, bet pražuvo…

UAB „Statybų valdymo sprendimai“ direktorius Darius Soščeka „Šilutės naujienoms“ patvirtino, kad bendruomenės „Ašva“ namų patalpos dar nepriduotos Savivaldybės komisijai, todėl dėl galimų pretenzijų bus aiškinamasi.

O apie pradėtus Inkaklių daugiafunkcinio centro įrengimo darbus D.Soščeka aiškino kitaip nei naujieji rajono vadovai. Statybų bendrovės direktorius tikino, kad „Statybų valdymo sprendimai“ buvo laimėję konkursą tam centrui įrengti ir yra padarę darbų už kelis tūkstančius litų.

Pasak D.Soščekos, dabar jo vadovaujamos bendrovės darbininkai ten nedirba, nes dėl jam nežinomų priežasčių Savivaldybė daugiafunkcinio centro patalpų įrengimo sutartį su UAB „Statybų valdymo sprendimai“ nutraukė ir perdavė kitai jam nežinomai įmonei. Todėl jis daugiau nieko negali paaiškinti.

Kantrybė trūko

D.Žebelienė sakė, kad pradėjusi eiti merės pareigas ir nusprendusi aplankyti visus Savivaldybės įgyvendinamus statybos projektus nesitikėjo rasti tiek daug broko ir statybininkų savivalės.

Apibendrindama kelionių po statybų objektus įspūdžius, „Šilutės naujienoms“ D.Žebelienė sakė, kad kantrybė jau baigėsi ir ji nusprendusi kartu su Savivaldybės administracijos direktoriumi Raimundu Ambrozaičiu sudaryti darbo grupes, kurios stebėtų remontų kokybę visose statybvietėse. Merė įsitikinusi, kad reikia išsamiai patikrinti visų Savivaldybės užsakytų darbų sąmatas, įvertinti, ar atlikti darbai, naudotos statybinės medžiagos atitinka tas sąmatas, ar gera darbų kokybė.

D.Žebelienė pastebėjo, kad daugiausia priekaištų yra tuose objektuose, kur dirbo UAB „Statybų valdymo sprendimai“.

Tai bendrovė, kurios vadovas ir savininkas politiniais saitais buvo susietas su savivaldybės buvusios administracijos direktore Ida Vasiljeviene.

D.Žebelienė primygtinai sieks, jog brokas statybvietėse būtų ištaisytas.

Silutes naujienu LOGO