Statybininkai pradėjo statyti apžvalgos bokštą Kuršių marių pakrantėje

Uostadvario kaime ir uosto teritorijoje gyvenantys žmonės jau pamatė techniką, kuri važinėjo Atmatos upės pakrante iki Kuršių marių pakraščio.

Šiuo keliu „Kavestos“ transportas iki statybvietės važiuoja dar apie kilometrą.

Visas kraštas šios statybos pradžios laukė daugiau nei 5 metus, tikimasi, kad apžvalgos bokštas į šį kraštą pritrauks daug turistaujančių žmonių.

Apie statybų pradžią jau užsiminė ir savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis net turėdamas nedarbingumo pažymėjimą pasidžiaugė, kad pagaliau pradėti ilgai laukti darbai. Savo „Facebook“ paskyroje meras rašė: „Noriu pasidžiaugti, kad jau prasidėjo apžvalgos bokšto statyba Rusnės saloje, Uostadvaryje, prie Atmatos upės žiočių.

Apžvalgos bokšto aukštis bus 28 metrai. Naują apžvalgos bokštą išvysime 2022 metų gegužę. Šis apžvalgos bokštas bus vienintelis Lietuvoje, pastatytas tokioje unikalioje vietoje. Užlipus atsivers vaizdas į gražiausius mūsų krašto vaizdus – į Atmatos ir Minijos upes, Krokų Lanką, Kniaupo įlanką, Ventės ragą bei marias“.

„Šilutės naujienoms“ V. Laurinaitis sakė, kad pirmosios įdėjos apie apžvalgos bokšto statybą buvo kilusios dar 2015 metais. Buvo atlikti skraidymai sraigtasparniu po Rusnės salą ir stebima, kurioje vietoje iš 30 metrų aukščio būtų matomi gražiausi vaizdai. Taip apžvalgos bokštui buvo parinktos kelios galimos vietos, bet rusniškių bendruomenė apsisprendė, kad geriausia jį būtų statyti Kuršių marių pakraštyje, šalia Atmatos žiočių. Taigi, Aplinkos apsaugos tarnyboms teko tyrinėti ir apžvalgos bokštui parinktą vietą išimti iš rezervato teritorijos, o tai užėmė nemažai laiko.

Bokšto statybos konkursą laimėjo Šilutės savivaldybės įmonė „Kavesta“, kuriai vadovauja Dionizas Liatukas. Jis sakė, kad dabar yra pradėti bokšto statybos paruošiamieji darbai. Nemažai laiko truko derinant projektą su Valstybine miškų urėdija, nes statybvietėje reikia pašalinti 12 medžių.

Bokšto poliai į žemę bus suleisti apie 12 metrų, nes gruntas šioje vietoje nėra labai tvirtas. Apžvalgos vietovė yra lygumoje, todėl bokštas sieks 28 metrus. Kadangi būsimo bokšto vieta yra gana vėjuota, statinys bus „kiauras“. Gamtinė specifika lemia, kad į apžvalgos bokštą negalės patekti judėjimo negalią turintys asmenys su vežimėliais, nes tokioje vietoje nėra galimybių įrengti keltuvo.

Komercijos direktorius, korespondentas