Statybininkai rado seną tvoros stulpelį. Galbūt iš H.Šojaus dvaro aplinkos?

KOLONA 2UAB „Tima“ statybininkai, Gluosnių gatvėje statantys parduotuvę, vakar statybvietėje rado istorinį radinį – dailių formų tvoros stulpelį, kuris, kaip manoma, galėjo būti iš Hugo Šojaus dvaro aplinkos.

Darbų vadovas Juozas Plauška, pasidalinęs socialiniame tinkle „Facebook“ radinio nuotrauka, „Šilutės naujienoms“ sakė manantis, kad cementinis stulpelis tikriausiai yra iš dvaro teritoriją nuo gatvės pusės juosiusios tvoros.

Šilutiškis pasakojo, kad pro dvarą į mokyklą kasdien eidavo visus 11 metų, mat gyveno už tilto, netoli ligoninės. Jis pamena neaukštą tvorą palei dvarą ir panašios formos stulpelius.

Vėliau sovietmečiu dvaro aplinka ne kartą „tvarkyta“. Tikriausiai įvairių nugriautų statinių liekanos anuomet buvo išvežtos į miesto pakraštį ir supiltos į kokią nors drėgną žemumą.dvaras sena foto

Statybininkai Gluosnių gatvės statybvietėje ir anksčiau buvo radę senų daiktų, pastatų fragmentų. Geresnės būklės radinius perdavė Šilutės muziejui.

J.Plauška muziejininkus informavo ir apie gražiai išsilaikiusį stulpelį. Jis sako, kad šilumos trasą tvarkantys darbininkai tranšėją atkasinėja rankomis, nes kasti kastuvais žemės neįmanoma – joje daug statybinių liekanų.

„Tikriausiai čia suversta ir sutrombuota daugiau senųjų statinių liekanų. Gal net fontanėlio, buvusio aikštėje (joje pastatytas dabartinis Savivaldybės pastatas), nuolaužų rasime?“ – spėliojo senas šilutiškis, norintis išsaugoti miesto istorijos likučius.

Šilutės H.Šojaus muziejus direktorė Roza Šikšnienė abejoja, kad naujasis radinys – iš H.Šojaus dvaro fasadinės pusės, nes senose nuotraukose jokia tvora neužfiksuota. Istorikė mano, kad tvortos stulpelis yra kito kokio nors statinio aplinkos fragmentas. Tačiau muziejininkai labai dėkingi J.Plauškai ir visiems statybininkams, kad jie saugo istorinį paveldą ir ir turtina muziejaus senųjų eksponatų kolekciją.