Stebinantis vaizdelis: gaudė paukščius, sugavo stirniuką

4Į Ventės rago ornitologinės stoties paukščių gaudykles pakliūva netikėčiausių lankytojų. Jose atsiduria nuo stirnos arba kiaunės iki rupūžės. Ventės rago ornitologinės stoties viršininkas Vytautas Jusys socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino fotografijomis ir parodė, kokie netikėti gyvūnai atsiduria paukščių gaudyklėse.

Ventės rage paukščiams gaudyti naudojamos šešios pagrindinės gaudyklės. Ornitologas V.Jusys pasakojo apie keisčiausius paukščių gaudyklių lankytojus. „Per tiek daug metų visko mačiau, į gaudykles įkliūna ne tik paukščiai. Įkliūna daug vabzdžių, o dabar, kai atšilo, atsiranda visokiausių drugelių. Dalį jų sulesa paukščiai, bet didžiąją dalį vakare išleidžiame. Dieną sunku juos gaudyti, o vakare jie visi sutūpia“, – kalbėjo V.Jusys.

Tačiau vis dėlto kai kurie gaudyklių „įkaitai“ stebina net daug mačiusius ornitologus. „Stirniuką pagavau pirmą kartą“, – sako V.Jusys.

Jis pasakoja, kad netoliese gyvena du stirniukai, bet jie jau priprato prie paukščių gaudyklių, žino visus įėjimus ir patys išeina, – tai ornitologai mato pagal pėdsakus.

Neseniai V.Jusys gaudyklių  tinkluose rado voverę, tačiau nespėjo užfiksuoti, nes neturėjo fotoaparato. Kol nuėjo namo ir grįžo, jos jau nebebuvo.

Įvairiausių gyvių gaudyklėse būna: ir ežių, ir žalčių, ir sraigių pilna priropoja. Ir net žiurkė neseniai buvo įkliuvusi. Būna, kad gyvūnai pragraužia tinkluose skyles, taip pridarydami ornitologams papildomų rūpesčių.

Ventės rage dabar – pats darbymetis – žieduojami paukščiai. „Šiuo metu žieduojame 38-tą tūkstantį paukščių, dabar kiekvieną naktį gaudome šikšnosparnius, jau apžiedavome pusantro šimto jų“, – ketvirtadienį naujienomis dalijosi V.Jusys.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!