Stebuklingas dainavimo chore poveikis

boys-choir 798310cMokslininkas Nickas Stewartas iš Oksfordo Brukso universiteto nustatė, kad dainavimas chore teigiamai veikia žmogaus psichinę sveikatą.

Tokias išvadas mokslininkui leido padaryti apklausa, kurioje dalyvavo 375 žmonės, dainuojantys chore, savarankiškai sportuojantys arba užsiimantys komandinėmis sporto šakomis, praneša „The Daily Telegraph“.

Visos šios trys veiklos sritys teigiamai veikia psichologinę žmonių būklę. Vis dėlto, dainavimas chore išsiskiria ypatingai. Gali būti, jog taip yra todėl, kad dainininkai chorą supranta kaip šį tą svarbesnio nei vien žmonių grupę. Dainavimą kartu apklaustieji vertina kaip tikrai reikšmingą užsiėmimą.

Neatmetama tikimybė, kad ateityje dainavimas chore bus skiriamas psichinių problemų turintiems žmonėms. Beje, jau anksčiau buvo įrodyta, kad ši veikla gerina simptomatiką sergant Parkinsono liga, depresija bei plaučių ligomis.

Dainavimas ne tik didina deguonies kiekį kraujyje, bet ir skatina nuotaiką keliančių hormonų, pavyzdžiui, oksitocino, išsiskyrimą. Pastarasis hormonas mažina įtampą ir spaudimą.

Dar vienas pastebėjimas: chore dainuojančių žmonių širdies plakimas ilgainiui sinchronizuojasi.