Steigiamos dar trys ikimokyklinio ugdymo grupės

 

vaikaiSavivaldybės taryba keičia neseniai – tik birželio 29 dieną – priimtą sprendimą, kuriuo buvo nuspręsta nuo šių mokslo metų pradžios rajone įsteigti 8 naujas ikimokyklinio ugdymo grupes.

Per vasarą buvo gauti 36 nauji prašymai priimti vaikus į ikimokyklinio ugdymo grupes nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. Todėl savivaldybės administracija savivaldybės politikams pasiūlė steigti dar 3 papildomas grupes Šilutės miesto ikimokyklinėse įstaigose: 2 lopšelio ir 1 darželio grupes Šilutės lopšeliuose – darželiuose „Raudonkepuraitė“, „Žibutė“ ir „Pušelė“.

Tarybos komitetuose kalbant apie dar trijų ikimokyklinio ugdymo grupių steigimą, Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, jog Savivaldybė pasirengusi padaryti viską, kad tik vaikų būtų daugiau. O vietos naujoms grupėms darželiuose visuomet atsiras.

Politikai prisiminė, kad prieš kelerius metus buvo svarstoma, ar tik nereikės vieną darželį visai panaikinti. Jau buvo verslininkų, kurie „matavosi“ „Raudonkepuraitės“ darželį. Visa laimė, kad situacija keičiasi į gerąją pusę, vaikų kasmet daugėja, tad ir ikimokyklinių įstaigų patalpų reikia vis daugiau.
 
Į naujai įsteigtas grupes Šilutės mieste buvo nukreipti 47 vaikai, o per vasarą į atsiradusias laisvas vietas – dar 49 vaikai.

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės, nuo rugsėjo 1 dienos ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupes lanko 1674 vaikai. Iš jų 1096 vaikai – miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Savivaldybės tarybai siūloma 2017-2018 m. m. komplektuoti 101 grupę, iš jų bus 11 jungtinių grupių bendrojo ugdymo mokyklose.

Vienos grupės išlaikymui per mėnesį reikia apie 2 000 eurų (darbo užmokestis ir socialinio draudimo įmokos). Už vaikų maitinimą susimoka patys vaikų tėvai.