Stemplių kaime – naujos naftininkų investicijos

NAFTA STEMPLKetvirtadienį porą kilometrų į vakarus nuo Švėkšnos seniūnijos Stemplių kaimo pradėtas antras žvalgomasis naftos gręžinys. Naftos čia ieškos bendrovė „LL investicijos“, kurios 50 proc. akcijų valdo amerikiečių bendrovė „Chevron“.

Į gręžinio „Šilalė – 5“ atidarymo ceremoniją atvyko nemažai Stemplių kaimo gyventojų ir kelios dešimtys svečių. Stempliškiai sako nebijantys naftos verslovių. Kaimo gyventojai prisimena dar sovietmečiu šiose apylinkėse dirbusių naftininkų veiklą.

Atvirų durų diena

Žvalgybinio gręžimo dieną stempliškiams ir svečiams surengta atvirų durų diena, kad jie galėtų pasidairyti daugeliui neįprastoje naftininkų darbo aikštelėje.

Pažintis su naftininkais prasidėjo kaimo centre, šalia šv. Aloyzo bažnytėlės. Čia surengtame susitikime stempliškiai bendravo su „LL investicijos“ ir „Chevron“ vadovais bei darbuotojais. Grojo kaimiškos muzikos kapela, šeimininkės pilstė girą bei vaisvandenius, vaišino užkandžiais.NAFTA STEMPL 5

Kalbėdamas apie naujo naftos žvalgybinio gręžinio veiklos pradžią, bendrovės „Chevron Lietuva“ generalinis direktorius Gilbertas Ankenbaueris (Gilbert Ankenbauer) sakė, kad geri santykiai su vietos bendruomene įmonei yra ypač svarbūs. „Sujungę „Chevron“ technologijas, saugumo ir aplinkosaugos standartus su „LL investicijų“ patirtimi Lietuvoje, galėsime geriausiai padėti Lietuvai atskleisti požemiuose glūdinčių energijos išteklių potencialą“, – teigė vadovas.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasidžiaugė „LL investicijos“ ir „Chevron“ atstovų sugebėjimu rasti bendrą kalbą su Stemplių bendruomene. Jo nuomone, Stemplių kaimas įsigijo stiprius draugus, kurie padės išspręsti nemažai svarbių reikalų, kad gyvenvietėje būtų geresnės gyvenimo sąlygos.

Daug prie stempliškių ir naftininkų bendradarbiavimo prisidėjo Seimo narys Remigijus Žemaitaitis: surengė ne vieną susitikimą su žmonėmis, išsiaiškino jų nuogąstavimus ir lūkesčius, susijusius su naftos verslovės veikla. Įmonių „LL investicijos“ ir „Chevron“ vadovus R.Žemaitaitis gyrė už tai, kad yra įsipareigoję padėti stempliškiams ir jau ne mažiau kaip pusmetį tuos įsipareigojimus sąžiningai vykdo.

Aktyvi Stemplių bendruomenės narė Aušrelė Norkienė, pasakodama apie bendruomenės ir naftininkų bendradarbiavimą, sakė, kad kaimo žmonės jau pajuto, jog reikalų turi su tvirta ir garbinga įmone. Stemplėse niekada taip dar nebuvo, kad visą žiemą nuo pagrindinio gyvenvietės vieškelio būtų nuvalytas sniegas, o atėjus vasarai kiekvieną dieną žvyrkelis palaistytas vandeniu.

Tai atlikti yra pasamdytas vienas kaimo ūkininkas. Jau kelerius metus Švėkšnos parapijos Stemplių šv. Aloyzo bažnyčios stogas buvo prakiuręs. Parapija per maža, kad iš aukų būtų pajėgusi perkloti stogą ir pakeisti reikiamas konstrukcijas. Dabar „LL investicijų“ ir „Chevron“ dėka bažnyčios stogas netrukus bus sutvarkytas. Tai naftininkams kainuos apie 90 tūkst. litų.NAFTA STEMPL 4

A.Norkienė pasidžiaugė ir faktu, kad naftininkų verslovė suteikė nuolatinį darbą trims stempliškiams.

Anksčiau kai kurie stempliškiai baiminosi, kad veikiantis gręžinys gali skleisti triukšmą ar sukels kitokių nepatogumų. Tačiau dabar aišku, kad nors įrengimai, veikiantys už poros kilometrų nuo gyvenvietės, niekam netrukdo ir nekelia jokio triukšmo.

Stempliškiai įsitikino, kad šiuolaikinė naftininkų technika ir technologijos akivaizdžiai skiriasi nuo sovietmečio laikų.

Palaiminti darbai

Iš Stemplių centro iki gręžinio aikštelės visi norintieji buvo pavežami autobusu. Pirmuoju ekipažu kartu su pora dešimčių stempliškių ir svečių vyko ir abu Švėkšnos kunigai – prelatas Petras Stukas ir klebonas kunigas Saulius Katkus. Pastarasis palaimino gręžinio „Šilalė – 5“ darbus.

„LL investicijos“ atstovei jis įteikė kryželį ir palinkėjo Dievo palaimos visiems čia dirbantiems.

Perkirpta simbolinė darbų pradžios juostelė. O ant grąžto galvutės, kuri pasieks naftingų smiltainių klodus, kiekvienas galėjo parašyti savo autografą ir linkėjimus.

Gręžinį „Šilalė – 5“ gręžia Lenkijos bendrovės „Exalo“ specialistai.